RU

Виборчі округи нарізав не ЦВК, а губернатори, - опозиція

04.05.2012, 12:29
Виборчі округи нарізав не ЦВК, а губернатори, - опозиція - Фото
Микола Томенко
Бютівець Микола Томенко вважає, що нарізку мажоритарних виборчих округів замість Центрвиборчкому в більшості випадків проводили обласні адміністрації. Про це він заявив сьогодні на брифінгу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Томенко уточнив: "Є всі підстави стверджувати, що в більшості областей нарізку виборчих округів проводили обласні адміністрації на чолі з головами, а не Центрвиборчком. Створюється враження, що обласні адміністрації діяли вже як виборчі штаби Партії регіонів і намагалися перебрати на себе повноваження ЦВК ".

Томенко підкреслив, що, відповідно до проведеного аналізу, в 70 з 225 округів був порушений принцип компактності розташування округу і єдності територіально-адміністративних одиниць.

"Так, за підсумками створення округів, виявилися розділеними 38 районів у містах, 32 сільських райони і чотири міста. Теоретично можна припустити, що в деяких округах коштувало розділити сільські райони або райони міста, але наш аналіз свідчить, що в абсолютній більшості випадків йдеться, насамперед, про досягнення виборчої вигоди, а не про створення оптимального округу, передбаченого виборчим законодавством", - пояснив він.

На думку Томенка, такий принцип нарізки округів був застосований для того, щоб ліквідувати базу для перемоги опозиційних кандидатів. "Цілком очевидно, що місцева влада намагалася, використовуючи свої можливості, відкоригувати межі округів під своїх кандидатів у депутати. Це свідчить про невпевненість і побоюваннях влади програти вибори в округах. Тому можна прогнозувати і будь-які нові ідеї від адмінресурсу, коли почнеться виборча кампанія. Але, тим не менше, мені здається, що навіть цей розподіл округів не створює проблем для перемоги кандидатів від опозиції", - сказав він.

Томенко вважає, що ризики для об'єднаної опозиції будуть мінімізовані, якщо опозиція вийде на найбільш узгоджених єдиних кандидатів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини