RU

"Ви за два кроки від кримінальної справи". Зеленського просять не помилятися, як Порошенко

01.12.2020, 22:00
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Вища рада правосуддя (ВРП) внесла президенту подання про призначення дев'яти суддів. Громадська рада доброчесності заявляє, що ці судді не пройшли кваліфікаційне оцінювання і закликає оновити склад ВРП.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У громадській раді наголошують, що, відповідно до закону про судоустрій, всі кандидати на посаду судді оцінюються колегіями Вищої кваліфікаційної комісії, у чому бере участь і громадська рада.

"За всіма згаданими особами під час їх кваліфікаційного оцінювання Громадська рада доброчесності затвердила висновок про їх невідповідність критеріям доброчесності та професійної етики", – сказано в заяві.

Громадська рада закликала президента залишити без розгляду подання ВРП і якомога швидше подати на розгляд парламенту законопроєкт про якісне оновлення його складу.

Разом з тим, у ВРП  стверджують, що всі кандидати пройшли кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді і мають позитивне рішення колегій ВККСУ.

"При розгляді матеріалів ВРП не виявила відомостей, які обґрунтовано і достовірно свідчили б про недобропорядність кандидатів або порушення правил професійної етики і могли б перешкодити призначенню на посаду судді", – сказано в повідомленні ВСП.

Експерт Центру протидії корупції Галина Чижик написала в Facebook, що ВРП штовхає  Зеленського "на той же злочин, який інкримінують  Порошенку". Вона пояснила, що має на увазі справу про призначення Сергія Семочка головою розвідки.

Довідка. Порошенка підозрюють у тому, що на посаді президента він у 2018 році "шляхом видання явно злочинного наказу схилив військову посадову особу – главу Служби зовнішньої розвідки України до перевищення ним влади і службових повноважень". Йдеться про призначення заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

"У Президента зараз є вибір – або відмовитися ставити підпис під незаконними указами про призначення суддів, або розділити із членами ВРП відповідальність за цей злочин", – написала вона.

Читайте також: Член Вищої ради правосуддя втручається в роботу Антикорсуду – ВАКС

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини