RU

"Ветуйте". НАЗК пояснило Зеленському, що не так із прийнятим Радою законом про декларації

04.12.2020, 21:11
Олександр Новіков (Фото: пресслужба Кабміну)

Голова Нацагенства із запобігання корупції Олександр Новіков надіслав офіційного листа президенту  Володимиру Зеленському з приводу законопроєкту про відновлення відповідальності за брехню в деклараціях, який сьогодні прийняла Верховна Рада. Глава НАЗК закликав президента ветувати закон.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У листі Новіков підкреслює, що законопроєкт 4460-д не передбачає позбавлення волі для людей, які навмисне не подають електронну декларацію або навмисне вказують у ній недостовірні відомості.

Таким чином, пише глава НАЗК, Верховна Рада визнає такі дії не злочинами, а кримінальними проступками.

Це означає, що корупціонера можуть звільнити від відповідальності в разі щирого каяття. Крім того, заплативши штраф, чиновник зможе продовжувати займати свою посаду, оскільки не буде вважатися судимим.

У зв'язку з цим голова НАЗК закликав Зеленського застосувати до відповідного закону право вето відповідно до п.30 ч.1 ст.106 Конституції.

Письмо главы НАПК Александра Новикова президенту Владимиру Зеленскому

Лист глави НАЗК Олександра Новікова президенту Володимиру Зеленському

Письмо главы НАПК Александра Новикова президенту Владимиру Зеленскому

Лист глави НАЗК Олександра Новікова президенту Володимиру Зеленському

  • 27 жовтня 2020 року КСУ скасував статтю про покарання за недостовірне декларування, що передбачала покарання аж до позбавлення волі.
  • 27 листопада 2020 року президент Зеленський вніс у Раду законопроєкт, який повертає відповідальність за недостовірне декларування. За брехню або неподання декларації в ньому була передбачена кримінальна відповідальність аж до двох років позбавлення волі.
  • 30 листопада свій варіант законопроєкту анонсувала робоча група Ради. У ньому була передбачена відповідальність лише у вигляді штрафів і громадських робіт. Депутатський законопроєкт зазнав критики з боку Центру протидії корупції та НАЗК.
  • 4 грудня Рада прийняла компромісний законопроєкт – за брехню в декларації призначаються штрафи, громадські роботи або обмеження волі.
Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини