RU

Верховний суд Росії ліквідував Об'єднання українців

18.05.2012, 14:00
Верховний суд Росії ліквідував Об'єднання українців - Фото
164dc626206249db767df163ab9412d1.jpg
Верховний суд Росії задовольнив позов Міністерства юстиції РФ з проханням ліквідувати Об'єднання українців Росії (ОУР). Відповідне рішення оголосив суддя ВСР Микола Ромененков.

"Вислухавши пояснення представників Мін'юсту і ОУР, дослідивши матеріали справи, вислухавши судові дебати, Верховний суд РФ вирішив: заяву Міністерства юстиції РФ задовольнити, ліквідувати загальноросійську громадську організацію Об'єднання українців Росії, виключивши її з Єдиного державного реєстру юридичних осіб", - сказав Ромененков, передає УНІАН.

Засідання суду проходило у відкритому режимі. Відповідно до постанови сторони можуть оскаржити рішення протягом місяця. Мотивоване рішення буде направлено сторонам поштою у встановлені терміни.

У той же час, адвокат ОУР Алім Жгулев зазначив, що під час засідання суду жодних нових доказів провини ОУР Мін'юст РФ не надав.

"Ми з рішенням не згодні і будемо направляти апеляцію у встановлені законом терміни", - заявив він.

Нагадаємо, в жовтні 2011 року стало відомо, що Замоскворецький суд Москви підтримав Міністерство юстиції РФ у справі про ліквідацію Об'єднання українців Росії.

За словами адвоката ОУР Жгулеєва, Мін'юст РФ звинувачує екс-співголова ОУР Валерія Семененка в тому, що він у період тимчасового припинення діяльності організації виступав у російських ЗМІ нібито від імені ОУР. Це і стало приводом для ліквідації організації.

27 січня 2010 рішенням ВСР була остаточно ліквідована Федеральна національно-культурна автономія українців Росії (ФНКА УР), яка існувала з 27 березня 1998 року. Позов Мін'юсту РФ базувався на скарзі активіста фонду Родіна Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР "веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію".

29 лютого 2012 року для попередження створення невідомими особами нової ФНКА УР в Москві відбувся установчий з'їзд по створенню Федеральної української національно-культурної автономії (Функ), яка повинна замінити ФНКА УР.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини