RU

Верховний суд може очолити регіонал Фесенко

28.08.2012, 09:58
Верховний суд може очолити регіонал Фесенко - Фото
Леонід Фесенко

На Верховний суд України чекають серйозні зміни. У зв'язку з досягненням нинішнім главою суду Петром Пилипчуком пенсійного віку пленуму ВСУ належить провести позачергові вибори голови. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "У суд іде". За інформацією видання, на цю посаду буде висунутий нинішній глава Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко.

Вчора відбулося засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, на якому до призначення суддею ВСУ був рекомендований голова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ) Леонід Фесенко. За інформацією видання, його бажання змінити місце роботи пов'язане з наміром очолити ВСУ.

З 23 грудня минулого року Верховний суд очолює Петро Пилипчук. Проте вже при його обранні було ясно, що він буде займати цей пост менше року - 13 жовтня 2012-го Пилипчуку виповниться 65 років, і він досягне граничного віку перебування на посаді судді. Таким чином, через півтора місяця посада голови ВСУ виявиться вакантною, і будуть оголошені вибори.

Про те, що заміну Пилипчуку стали шукати ще до його призначення, говорить і той факт, що в жовтні 2011 року, коли кількість суддів ВСУ була збільшена з 20 до 48 осіб, в права вступили лише 47 суддів. "Місце, що залишилося, від самого початку було зарезервовано для майбутнього глави суду", - стверджує співрозмовник видання в суддівських колах. Вчора Фесенко зізнався, що він дійсно має намір боротися за пост глави ВСУ.

Леонід Фесенко з 1996 по 2006 рік був головою Апеляційного суду Луганської області. У 2006 році був обраний народним депутатом за списком Партії регіонів. З жовтня 2010 року обіймає посаду голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, створеного указом президента Віктора Януковича в серпні 2010 року в рамках судової реформи. За час свого існування ВССУ розглянув, зокрема, касацію по кримінальній справі стосовно другого президента України Леоніда Кучми, якого звинувачували в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Зараз на розгляді суду знаходиться касація екс-прем'єра Юлії Тимошенко, рішення по якій буде оголошено 29 серпня.

За інформацією видання, з приходом Фесенка в ВСУ суду будуть повернуті повноваження, яких він позбавився в результаті судової реформи. Відновлення цих повноважень має намір домагатися сам Фесенко. "Безумовно, якщо я стану головою Верховного суду, це буде нашим першочерговим завданням - повернути всі повноваження Верховному суду, - заявив він. - Верховний суд повинен мати повноваження, якими він завжди і володів, - це не моє бажання, просто так повинно бути в будь-якій цивілізованій країні".

Досьє на Леоніда Фесенка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини