RU

Верховний Суд РФ ліквідував автономію українців у Росії

27.01.2011, 14:35
Верховний Суд РФ ліквідував автономію українців у Росії - Фото
f2c19ca062e1fc0d0df6b4bf99eade98.jpg

Верховний Суд РФ ліквідував автономію українців у Росії
Верховний Суд Росії прийняв остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР). Про це повідомив співголова ФНКА УР Валерій Семененко.

"Верховний Суд Росії відхилив нашу скаргу, і рішення про ліквідацію автономії набуло законної чинності. Наші докази не були сприйняті", - сказав В.Семененко, якого цитує УНІАН. За його словами, після цього ФНКА УР буде виключено з реєстру громадських організацій Міністерства юстиції Росії, а далі "будуть ігрища зі створення нової організації". В.Семененко наголосив, що після такого рішення суду у всіх склалося враження, що це скоординована кампанія проти керівництва автономії.

Він також повідомив, що зараз розглядається питання подання скарги на зазначене вище рішення російського суду в європейські судові інстанції. За його словами, 5 лютого зберуться керівники місцевих українських організацій, які планують прийняти рішення щодо звернення до європейського суду. "Зараз ми не виключаємо такої можливості. Рішення буде прийматися більшістю керівників", - сказав В.Семененко. До того ж він не виключив, що працівники Посольства переконають їх не робити цього, оскільки не хочуть, щоб це питання зачіпалося в Європі.

Крім того, В.Семененко повідомив, що 31 січня Верховний Суд Росії розгляне питання ліквідації Об'єднання українців Росії (ОУР). Він зазначив що ОУР збирається подати зустрічний позов до місцевого суду проти попередження з боку Мін'юсту Росії, яке було зроблено через участь В. Семененка в одній із телепередач. "Якщо ми нічого не будемо робити, то точно закриють і ОУР", - сказав він.

Нагадаємо, 24 листопада 2010 року Верховний Суд РФ прийняв рішення ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців Росії. Рішенням Верховного Суду Росії було задоволено позов Міністерства юстиції РФ, яке домагалося розпуску цієї організації у зв'язку з "виявленням порушень у господарській діяльності".

Крім того, позов Мін'юсту базувався на скарзі активіста фонду "Батьківщина" Миколи Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР "веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію". ФНКА УР подала до Верховного Суду РФ касаційну скаргу на це рішення. Також Міністерство юстиції Російської Федерації спрямувало позовну заяву у Верховний Суд РФ про ліквідацію Об'єднання українців Росії. Співголовою ФНКА УР і ОУР є В.Семененко.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини