Верховна Рада звільнила 29 суддів з 33: список

29.09.2016, 16:47
 Верховна Рада звільнила 29 суддів з 33: список - Фото
fe6c42f8664d3403c8b62370ff83eac6.jpg

Більше половини суддів звільнені за переслідування учасників Майдану

Сьогодні Рада звільнила 29 суддів з 33. Причому більше половини з них були звільнені за переслідування учасників Майдану, передає кореспондент ЛІГА.net. Такі постанови депутати прийняли на позачерговому засіданні парламенту.

За переслідування учасників масових акцій Рада звільнила суддів Святошинського районного суду Києва Аллу Чалу і Аллу Домарацьку, суддю Бориспільського суду Анатолія Левченка, суддю Васильківського суду Київської області Віктора Степаненка, суддю Деснянського суду Києва Ірину Татаурову, суддю Солом'янського суду Києва Олену Калиниченко, суддю Шевченківського суду Києва Наталю Сіромашенко, суддю Червонозаводського суду Харкова Ірину Прошутю, суддю Печерського суду Києва Світлану Волкову, суддів Апеляційного суду Києва Олександра Беца, Ольгу Єфімову, Людмилу Бартащук, Світлану Коваль, Марію Приндюк, суддів Солом'янського суду Києва Аллу Демидовську і Андрія Макуху, суддю Дарницького суду Києва Сергія Пойду, суддю Дніпровського району Києва Віталія Марцинкевича.

Також Рада звільнила суддю Вищого Адміністративного суду України Олександра Гаманка, суддю Києво-Святошинського суду Володимира Лисенка, суддю Апеляційного суду Харківської області Тетяну Меркулову, суддю Вищого господарського суду Станіслава Мірошниченка, суддю Київського суду Одеси Сергія Реву, суддю Київського апеляційного господарського суду Лідію Рєпіну, суддю вищого господарського суду України Віктора Татькова, суддю Генічеського суду Херсонської області Валентину Хоменко, суддю Чорнобаївського суду Черкаської області Неллі Цибру, суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області Валерія Чорнобука, суддю вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Валерія Швеця.

Всього пропонувалося звільнити 33 судді. Депутати не змогли звільнити суддю Приморського суду Одеси, суддів Кіровського суду Дніпропетровська Наталію Овчаренко та Олега Ходасевича, суддю Апеляційного суду Криму Олександра Пироженка.

Спікер Андрій Парубій нагадав журналістам на брифінгу, що проекти постанов про звільнення цих чотирьох суддів вже розглядалися в Раді і не були підтримані депутатами. "Сьогодні мною в парламент було внесено 33 постанови по суддям і звільнено 29 суддів. Хочу підкреслити, що з усіх тих, хто брав злочинні рішення проти Майдану, рішення було позитивним", - сказав він.

З 1 жовтня набирають чинності зміни до Конституції в частині судоустрою, які скасовують таке поняття як порушення суддею присяги. Тому, якщо судді, рекомендовані ВРЮ до звільнення, не будуть звільнені Верховною Радою до кінця вересня, то з 1 жовтня у парламенту не буде для цього підстав.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями