RU

Верховна Рада заборонила пропаганду комунізму та нацизму

09.04.2015, 14:58
Верховна Рада заборонила пропаганду комунізму та нацизму - Фото
07b24437cded36a1a5ba9507fc1e9614.jpg
Верховна Рада заборонила комуністичну і нацистську символіку. За проголосували 254 народних депутати, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За проект закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки" №2558 проголосували 254 народних депутата.

Комуністичний тоталітарний режим визнається злочинним, що проводив політику державного терору, яка характеризувалася численними порушеннями прав людини у формі індивідуальних і масових вбивств, страт, депортацій, тортур, використанням примусової праці, інших форм масового терору.

Відповідно до закону, символіка комуністичного тоталітарного режиму включає будь-яке зображення державних прапорів, гербів, інших символів СРСР, УРСР, інших республік у складі СРСР, гімн СРСР, УРСР, інших союзних республік, або їх фрагменти; атрибутику, в якій використовується поєднання серпа і молота, серпа, молота і п'ятикутної зірки, плуга, молота і п'ятикутної зірки. Символіка Комуністичної партії або її елементи, зображення, пам'ятники особам, які займали керівні посади в Комуністичній партії, починаючи з посади секретаря районного комітету і вище.

Також до символіки комуністичного тоталітарного режиму відносяться зображення, пам'ятники, присвячені подіям, пов'язаним з діяльністю Компартії, встановленням радянської влади на території України; зображення гасел Компартії, цитат її керівників.

Крім цього, до тоталітарної символіки відноситься назва областей, районів, населених пунктів з використанням імен або псевдонімів керівників Компартії.

Вносяться зміни в закон про політичні партії в Україні, відповідно до яких політична партія не може використовувати символіку комуністичного або тоталітарного режимів, а також пропагувати цінності цих режимів.

Забороняється державна реєстрація ЗМІ, назва якого містить комуністичну чи нацистську символіку. Також вносяться зміни до закону про телебачення і радіомовлення, відповідно до яких забороняється розповсюдження аудіовізуального продукту, виправдовує злочинний характер комуністичного або тоталітарного режиму чи такого, що створює позитивний образ керівників Компартії.

Зокрема, виготовлення та розповсюдження комуністичної чи нацистської символіки, а також їх публічне використання караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна. Ці ж дії, вчинені представником влади, організованою групою, або вчинені з використанням ЗМІ або вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з можливістю конфіскації майна.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини