RU

Верховна Рада цього скликання приречена на розпуск, - експерти

11.03.2013, 13:12
Верховна Рада цього скликання приречена на розпуск, - експерти - Фото
ІгорьЖданов
Президент України розпустить Верховну Раду, питання тільки в тому - коли. У цьому впевнений політолог Ігор Жданов, про що він сказав сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

На думку експерта, парламент не пропрацює весь термін, на який обирався і, швидше за все, будуть дострокові парламентські вибори. "Питання в тому - коли", - сказав він. Жданов зазначив, що нинішній парламент нестабільний.

За його словами, на долю Ради вплине фактор майбутніх президентських виборів. "У будь-якому випадку, якщо цей парламент доживе до 2015 року, його розпустять після президентських виборів, хто б не став президентом України", - припустив Жданов. Ще один чинник - конфлікт між владою та опозицією в парламенті: влада ігнорує опонентів, що змушує її діяти більш радикально.

Політолог Віталій Бала зазначив, що навряд чи президент Віктор Янукович розпустить парламент до листопадового саміту Україна - ЄС у Вільнюсі, оскільки підготовка до нових виборів створить несприятливий інформаційний фон для підписання угоди з Євросоюзом. У той же час, за його словами, якщо в травні українська влада отримає чіткий сигнал від Європи, що підписання угоди не буде, питання про розпуск Ради може бути розглянуто.

Політолог Олексій Гарань також припустив, що парламент, скоріш за все, буде розпущено. "Чи піде Янукович на дострокові вибори і чи піде він на розпуск парламенту? Мені здається, на дострокові вибори він не піде, оскільки на нових виборах Партія регіонів покаже гірший результат, ніж на попередніх, це очевидно. Але чи піде він на розпуск парламенту - питання... Якщо парламент не працюватиме 30 днів, і Янукович зважиться на розпуск, він може залишитися єдиним діючим джерелом влади в країні", - сказав експерт. На думку політолога, президент може піти на розпуск парламенту і при цьому затягнути процес підготовки наступних виборів.

Нагадаємо, в кінці минулого тижня в Україні загострилася політична криза, викликана посиленням тиску влади на опозицію. У керівництві країни найефективнішим виходом із ситуації з блокуванням парламенту вважають  оголошення дострокових виборів. На думку голови Верховної Ради Володимира Рибака, рішення про розпуск парламенту президент Янукович може прийняти після 4 квітня. В опозиції підтримують ідею перевиборів і анонсують всеукраїнський агітаційний тур.

Детальніше:

Влада й опозиція не проти перевиборів до Верховної Ради

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини