RU

Верховна Рада ратифікувала Паризьку хартію по клімату

14.07.2016, 12:12
Верховна Рада ратифікувала Паризьку хартію по клімату - Фото
Фото: ЕРА
Верховна Рада ратифікувала Паризьку хартію, яка прийде на зміну Кіотському протоколу. За закон про ратифікацію Паризької хартії  №0105 проголосували 279 народних депутатів. Угода була підписана від імені України її представником в ООН  Володимиром Єльченком 22 квітня 2016 року.

Угода прийде на зміну Кіотському протоколу, який закріпив кількісні зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів для невеликої кількості учасників конвенції ООН про зміну клімату. Паризька хартія передбачає, що всі учасники конвенції будуть вживати заходів по боротьбі з кліматичними змінами відповідно до своїх можливостей.

Угода вступить в силу, коли не менше 55 учасників конвенції, на частку яких припадає мінімум 55% викидів парникових газів, підтвердять своє приєднання. Зараз 19 сторін конвенції, на яких сукупно припадає 0,18% викидів парникових газів, ратифікували угоду.

Україна за угодою не нестиме фінансових зобов'язань. За аналогією з Кіотським протоколом, залучення фінансової допомоги можливо буде здійснювати на основі добровільної співпраці в сфері недопущення кліматичних змін.

Паризька хартія було прийнята всіма 196 сторонами Рамкової конвенції ООН про зміну клімату на 21-й конференції сторін, що пройшла в Парижі 12 грудня 2015 року. В цій угоді всі країни зобов'язуються вжити заходів до того, щоб підвищення загальносвітової температури склало значно менше 2 градусів Цельсія, а з урахуванням серйозності існуючих ризиків - прагнути обмежити зростання температури рівнем 1,5 градуса.

22 квітня 2016 року угоду підписали понад 170 країн.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини