RU

Верховна Рада провалила головну умову Євросоюзу щодо асоціації

21.11.2013, 11:26
Верховна Рада провалила головну умову Євросоюзу щодо асоціації - Фото
1a8a83bfc6b1279bfb44523820158757.jpg
Всього в порядку денному було кілька законопроектів різних авторів з різними формулюваннями. Три опозиційні фракції - Батьківщина, УДАР і Свобода - голосували за всі з них. Партія Віктора Януковича - Партія регіонів -  законопроекти не підтримала, як і Компартія.

За законопроект N3461 Анжеліки Лабунської проголосували 194 депутати; за законопроект N3479 Арсенія Яценюка проголосували 192 депутати; за законопроект N2453а Сергія Міщенка проголосували 195 депутатів; за законопроект N3526 Володимира Купчака проголосували 193 депутати; за законопроект N3596 Олега Ляшка проголосували 190 депутатів; за законопроект N3599 Андрія Кожем'якіна проголосували 195 депутатів. Єдиний регіонал, який голосував за прийняття проектів про лікування ув'язнених за кордоном - Нестор Шуфрич.

Опозиціонери відреагували на таке голосування криками "Ганьба!"

За законопроекти не голосували комуністи - лідер КПУ  Петро Симоненко заявив, що фракція "в цьому шабаші брати участі не буде". Також не підтримували проекти регіонали. Народний депутат від фракції Ганна Герман обурилася пропозицією лідера фракції Батьківщина Яценюка, щоб президент Янукович дав вказівку своїй фракції проголосувати за всі євроінтеграційні закони. Герман підкреслила, що в Європі, куди рухається Україна, парламент - незалежна гілка влади, і президент не може давати йому вказівки. Вона зазначила, що робоча група з підготовки узгодженого законопроекту повинна продовжити свою роботу.

У свою чергу, лідер фракції Батьківщина Яценюк пригрозив Януковичу тюремним строком від 10 до 15 років. Яценюк звернув увагу на те, що європейський вектор України зафіксований у законі про засади внутрішньої і зовнішньої політики, і порушення цього положення може розцінюватися як державна зрада, за що Кримінальний кодекс і передбачає даний термін.

Нагадаємо, раніше сьогодні парламент прийняв євроінтеграційний закон про вибори. Щоб виконати всі умови ЄС на шляху підписання угоди про асоціацію, парламент повинен прийняти ще два - закон про прокуратуру, а також законопроект про лікування ув'язнених, який відкрив би шлях для  Юлії Тимошенко виїхати з країни.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини