RU

Верховна Рада прийняла закон про тимчасово окуповану територію

15.04.2014, 15:14
Верховна Рада прийняла закон про тимчасово окуповану територію - Фото
9a32b1c47a99873a0669406b32208c7c.jpg

Верховна Рада України прийняла закон про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України 4473-1. За проголосували 288 народних депутатів, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

При доопрацюванні документа в другому читанні депутати відмовилися від пропозиції визначати порядок в'їзду і виїзду громадян України на окуповану територію. Відповідно до прийнятого закону, громадяни України зможуть вільно в'їжджати в Крим і виїжджати з нього.

Спеціальний дозвіл на в'їзд і виїзд необхідно буде тільки для громадян інших країн, а також осіб, які не мають громадянства. Також була прийнята поправка, згідно з якою Україна не визнає примусового громадянства.

Згідно з прийнятим документом, Крим є тимчасово окупованою територією, а Росія визнається окупантом і несе відповідальність за порушення прав і свобод українських громадян на території півострова.

Також закон регулює питання права власності. Придбання і припинення права власності відповідно до законодавства України має бути оформлене за межами окупованої території.

Із закону прибрали статтю щодо здійснення економічної діяльності на території Криму. Мінекономіки підготує окремий законопроект, де будуть врегульовані питання економічної діяльності.

У законі також прописана норма, яка регулює питання виплат пенсій і допомоги по безробіттю українцям в Криму за умови, якщо вони відмовилися від такої допомоги Росії

Громадяни Криму, які, відповідно до розпорядження самопроголошеної влади, не подали до 18 квітня заяву на відмову від російських паспортів, якщо їм при цьому автоматично присвоять російське громадянство, не вважатимуться колабораціоністами і не будуть нести за це відповідальності.

Закон набуває чинності на наступний день після дня його опублікування.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини