RU

Верховна Рада прийняла закон про люстрацію суддів

08.04.2014, 17:30
Верховна Рада прийняла закон про люстрацію суддів - Фото
1722372a87834a1c3f87b22a0834f584.jpg
Верховна Рада прийняла закон про люстрацію суддів. За закон про відновлення довіри до судової системи України N4378-1 проголосувало 234 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, згідно з законом, тимчасова спеціальна комісія проводить перевірку суддів, щодо яких є сумніви, що вони приймали рішення відповідно до закону. Зокрема, підлягають перевірці судді, які приймали рішення про обмеження прав громадян на проведення мітингів і зборів в період з 21 листопада 2013 року до вступу закону в силу; про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою осіб, які визнані політв'язнями; а також рішень про адміністративні стягнення з учасників акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до вступу закону в силу; рішень про позбавлення статусу народного депутата і т.д.

Встановлюються нові правила формування суддівських органів. Зокрема, на адміністративні посади судді обираються шляхом таємного голосування з числа суддів, що працюють у даному суді. Делегати на з'їзд суддів обираються конференціями суддів загальних, адміністративних і господарських судів у всіх областях України за принципом - один делегат від двадцяти суддів.

Раду суддів України обирають делегати з'їзду суддів. Новими членами Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також суддями Конституційного Суду України, які призначаються з'їздом суддів, можуть бути лише особи, призначені відповідно з вимогою даного закону. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Раніше голова Ради суддів України  Василь Онопенко звернувся до керівників усіх депутатських фракцій і груп Верховної Ради із закликом невідкладно прийняти в цілому люстраційний закон "Про відновлення довіри до судової влади в Україні". "Це необхідно зробити вже, оскільки найменше зволікання може нести катастрофічні наслідки для країни", - сказав він. На думку Онопенка, забезпечити очищення судової системи і повернути в Україну правосуддя зможе тільки люстрація.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини