Верховна Рада прийняла закон про фінансування політичних партій

08.10.2015, 17:54
Верховна Рада прийняла закон про фінансування політичних партій - Фото
411d7f2fa7b3b9471de8243dc23151ac.jpg
Верховна Рада України прийняла закон про бюджетне фінансування політичних партій. За зміни до деяких законодавчих актів України щодо недопущення та протидії політичній корупції №2123а в цілому проголосували 229 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГА.net, закон передбачає право політичних партій на бюджетне фінансування, якщо на останніх чергових чи позачергових виборах народних депутатів вони набрали не менше 2% голосів виборців.

Рішення про надання партії держфінансування приймається Національним агентством з питань запобігання корупції. Передбачено право партій подати заяву про відмову від бюджетного фінансування.

Представляючи законопроект, народний депутат Сергій Лещенко зазначив, що після вступу закону в силу фінансування політичних партій буде обходитися українцям приблизно в 80 копійок на місяць.

Цей документ належить до категорії необхідних для лібералізації візового режиму з країнами ЄС.

Також парламент ухвалив зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України №3138а, за проголосували 232 народних депутата. Згідно з прийнятими змінами, до витрат держбюджету будуть выдноситися також витрати на держфінансування політичних партій. Передбачено, що державне фінансування політпартій вводиться з 2017 року.

Після голосування спікер Володимир Гройсман зазначив, що, з урахуванням прийнятих раніше в першому читанні урядових законопроектів, Верховна Рада вкладається у графік виконання зобов'язань, взятих Україною в рамках надання безвізового режиму.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса