Верховна Рада прийняла закон про арешт майна корупціонерів

10.11.2015, 13:18
Верховна Рада прийняла закон про арешт майна корупціонерів - Фото
b1758af448583b2edfdfdd0bc148b6d7.jpg
Верховна Рада прийняла закон про арешт майна корупціонерів.

Як передає кореспондент ЛІГА.net, за зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань арешту майна з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні №2540а у другому читанні і в цілому проголосував 291 народний депутат.

Відповідно до закону, арешт допускається з метою спецконфіскаціі або рішення судом питання щодо речових доказів. Крім цього, арешт допускається з метою конфіскації або відшкодування збитку.

При доопрацюванні законопроекту до другого читання до нього було внесено ряд поправок. Як пояснив член комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Юрій Луценко, поправки зберігають можливість для слідства ефективно працювати. У той же час, не допускають необґрунтованої конфіскації в осіб, непричетних до скоєння злочину або приховання майна, придбаного злочинним шляхом.

Міністр юстиції  Павло Петренко зазначив, що ряд поправок суперечать вимогам ЄС і не дозволять оперативно заарештовувати майно корупціонерів.

Прем'єр-міністр України  Арсеній Яценюк звернув увагу на те, що представники Єврокомісії проаналізують прийняті Україною законопроекти в рамках виконання Плану з надання безвізового режиму. І якщо прийняті зміни не будуть відповідати вимогам ЄС в плані законодавчого забезпечення реальної боротьби з корупцією, позитивні рекомендації щодо надання безвізового режиму не будуть прийняті.

Спікер ВР Володимир Гройсман запропонував депутатам прийняти закон в цілому, потім до передачі його на підпис президенту провести експертизу. І якщо норми прийнятого закону не будуть відповідати директивам ЄС, то він буде внесений на переголосування.

Народний депутат  Віктор Чумак пояснив у коментарі кореспонденту ЛІГА.net, що поправки, внесені комітетом, руйнують систему спецконфіскаціі. "Система руйнується за рахунок того, що необхідно доведення незаконності походження того чи іншого майна або коштів на стадії досудового слідства, коли цього зробити неможливо", - сказав він.

Чумак зазначив, що конфіскація і спецконфіскація - це дії, які здійснюються вже на підставі рішення суду, а арешт з метою конфіскації і спецконфіскаціі повинен накладатися на все майно з тим, щоб потім з'ясувати, яке саме майно має незаконне походження. Чумак висловив упевненість в тому, що представників Єврокомісії така редакція закону не влаштує, і депутатам доведеться повернутися до нього через два тижні.

Відзначимо, закон входить в пакет документів, прийняття яких необхідне для лібералізації візового режиму з ЄС.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина