RU

Верховна Рада підтримала президентський закон про прокуратуру

08.11.2013, 13:45
Верховна Рада підтримала президентський закон про прокуратуру - Фото
1430c9cc115b24931777cbdc80a2495f.jpg
Верховна Рада прийняла за основу президентський проект закону про прокуратуру № 3541. "За" проголосували 286 народних депутатів.

Проект передбачає скасування функції загального нагляду прокуратури за додержанням і застосуванням законів. Крім цього, передбачено звуження повноважень прокурора з представництва в суді інтересів громадянина або держави.

У зв'язку з цим для забезпечення представництва інтересів громадян у суді пропонується не з січня 2017 року, а з 1 липня 2014 року розпочати надання безоплатної вторинної правової допомоги. Для того, щоб прокурор не міг використовувати свої повноваження для спрощеного збору доказів під час кримінального провадження, забороняється використання в суді доказів, зібраних прокурором поза судового процесу.

Нагадаємо, у понеділок президент Віктор Янукович зареєтрував у Раді законопроект про прокуратуру. Опозиція запропонувала альтернативний проект закону. Новий закон про прокуратуру - одна з вимог Брюсселя для підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

Дивіться також: Реформа прокуратури від Януковича: десять аргументів "за" і "проти" (інфографіка)
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини