RU

Верховній Раді пропонують відновити ядерний статус України

21.03.2014, 14:57
Верховній Раді пропонують відновити ядерний статус України - Фото
1c637618d26df564e869568614b97043.jpg
Група народних депутатів (О.Чорноволенко, В.Королюк і С.Каплін) виступили з ініціативою про денонсацію Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 р. Відповідний законопроект № 0076 був зареєстрований 20 березня, повідомляє ЮРЛІГА.

У зв'язку з актом агресії з боку Російської Федерації щодо України депутати пропонують денонсацію Україною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, який був ратифікований Законом України від 16 листопада 1994 року № 248/94.

Згідно з проектом МЗС доручається здійснити відповідні процедури відповідно до статті Х Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 і розділу V Закону України "Про міжнародні договори України".

Кабмін у свою чергу повинен розробити Державну програму відновлення ядерного статусу України.

Відповідно до статті Х Договору кожен його учасник у порядку здійснення свого державного суверенітету має право вийти з Договору, якщо він вирішить, що пов'язані з утриманням Договору виняткові обставини поставили під загрозу найвищі інтереси його країни. Очевидно, міркують депутати, що дії РФ по анексії частини території України, є такими винятковими обставинами, і отже - Україна має підстави для виходу з Договору.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини