RU

Верховний суд – Зеленському: Президент зобов'язаний спілкуватися українською мовою

09.10.2020, 18:12
Верховний суд – Зеленському: Президент зобов'язаний спілкуватися українською мовою - Фото
Володимир Зеленський (Фото: пресслужба президента)

Верховний суд визнав, що президент України зобов'язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов'язків, однак за дії, вчинені в рамках політичної діяльності, президент не несе юридичної відповідальності. Про це повідомляє у Facebook  пресслужба Верховного суду.

Як наголошується, до суду надійшов позов, в якому позивач просив визнати протиправним спілкування президента Володимира Зеленського  23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою і зобов'язати його утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України при здійсненні повноважень.

Повідомляється, що касаційний суд у складі Верховного суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі.

Розглянувши апеляційну скаргу позивача, велика палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов'язків президент України зобов'язаний спілкуватися державною мовою. Водночас за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність.

З огляду на викладене, велика палата ВС закрила провадження у справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Читайте також: Державна мова – лише українська: опитування показало позицію українців

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини