12.09.2018, 12:19

Верховний суд РФ залишив вирок Сущенку в силі: 12 років в'язниці

Верховний суд РФ залишив вирок Сущенку в силі: 12 років в

Сущенка, який до незаконного затримання в Москві восени 2016 року працював в агентстві Укрінформ, окупанти засудили за статтею КК РФ "шпигунство"

Реклама
Реклама

Затриманий близько двох років тому під час поїздки в Москву український журналіст Роман Сущенко залишився з раніше винесеним судом країни-окупанта Росії тюремним терміном - 12 років колонії суворого режиму. Сьогодні, 12 вересня, Верховний суд РФ відхилив апеляційну скаргу на вирок від 4 червня за сфабрикованою справою про "шпигунство", повідомив з Москви кореспондент УНІАН  Роман Цимбалюк.

Сущенко не погодився з рішенням суду і заявив, що продовжить боротьбу за своє визволення, в тому числі звернеться зі скаргою до Європейського суду з прав людини.

Реклама

Політв'язня засудили за ст. 276 КК РФ.

Фото: facebook.com/RomanTsymbaliuk

Це була остання інстанція, в якій можна оскаржити вирок Сущенку. Політв'язень особисто був присутній на цьому фінальному (і закритому) засіданні у його справі.

Дивіться також: Чай, цибуля, ручка і олівець: Сущенко показав новий малюнок з СІЗО

30 вересня 2016 року в Москві ФСБ незаконно затримала власкора ІА Укрінформ у Франції Романа Сущенка. Йому пред'явили звинувачення в "шпигунстві" і заявили, що журналіст - "співробітник ГУР". В українській розвідці це спростували. Російські прокурори вимагали для нього 14 років в'язниці, і 4 червня 2018 року суд виніс вирок - 12 років колонії суворого режиму. Під час "останнього слова" Сущенко не визнав провину.

Ще влітку ЗМІ повідомляли, що Сущенка або іншого українського політв'язня  Олега Сенцова  можуть обміняти на затриманого в Києві кремлівського пропагандиста Кирила Вишинського, проте до цих пір ніяких публічних зрушень в цьому напрямі зроблено не було.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Популярне
Реклама
Реклама
Реклама