RU

Верховний суд про плівки судді Вовка: Судовій владі завдано значної шкоди

18.09.2020, 17:14
Верховний суд про плівки судді Вовка: Судовій владі завдано значної шкоди - Фото
Павло Вовк (скріншот із відео інтерв'ю з Гордоном)

Зміст записів, зроблених, як стверджують у НАБУ, в робочому кабінеті глави Окружного адмінсуду Києва  Павла Вовка, завдає значної шкоди судовій владі України. Так  пленум Верховного суду відреагував на "плівки Вовка".

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Верховний суд висловив свою "позапроцесуальну позицію щодо ситуації з публікацією НАБУ записів, зроблених, за інформацією бюро, в кабінеті глави Окружного адмінсуду Києва".

Правову оцінку  записам  буде надано під час розгляду провадження по суті, зазначили в суді.

"Однак пленум Верховного суду змушений констатувати, що судовій владі завдано значної шкоди від змісту зазначених записів. Це несе в собі ризик серйозного порушення цінностей, на яких будується незалежний і справедливий суд, і зводить нанівець щоденні зусилля тисяч суддів щодо підвищення довіри громадян до суду", – сказано в заяві.

25 серпня колегія Касаційного кримінального суду Верховного суду відмовилася передавати справу суддів ОАСК до Вищого антикорупційного суду, хоча раніше в аналогічних випадках, за інформацією Центру протидії корупції, робила це.

  • 17 липня НАБУ повідомило про вручення підозр голові Вовку, його заступнику Євгену Аблову і п'яти суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.
  • За версією слідства, про яку розповіли в НАБУ, зазначені особи, всього 12 людей, діяли в рамках злочинної організації на чолі з головою ОАСК, метою якої було захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВСП) і створення штучних перешкод в їх роботі.
  • У той же день у бюро опублікували розшифровки телефонних розмов голови ОАСК.
  • 20 серпня Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити Вовка від виконання службових обов'язків. Рада вважає, що в матеріалах справи "немає доказів належного вручення підозри" Вовку – і тому суддя не перебуває в статусі підозрюваного.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини