Верховна Рада зробила крок до прийняття закону про столицю

03.10.2019, 12:10
Верховна Рада зробила крок до прийняття закону про столицю - Фото
Верховна Рада (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Народні депутати прийняли за основу закон про столицю - поки в першому читанні

Верховна Рада в першому читанні прийняла проект закону про місто Київ - столицю України №2143-3. За відповідне рішення проголосували 244 депутати. Зараз законопроект готується до другого читання.

Раніше нардепи проголосували за прийняття скороченої процедури голосування за законопроект.

Законопроект №2143-3 запропонувала група з 21 депутата, серед яких - голова фракції  Давид Арахамія, перший віце-спікер Ради  Руслан Стефанчук, перший заступник голови фракції Олександр КорнієнкоБогдан ЯременкоМихайло РадуцькийОлександр ДубінськийОлександр Ткаченко.

Довідка. Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розділяє повноваження і посади київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації.

Київський міський голова буде очолювати київський магістрат - виконавчий орган Київської міської ради і головувати на його засіданнях.

Голова КМДА буде здійснювати нагляд за дотриманням органами місцевого самоврядування Конституції і законів. Також він координуватиме діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Законопроект пропонує відновити районні ради в Києві.

Він також регулює правовий статус Києва, в тому числі: спеціальний статус Києва, адміністративно-територіальний устрій столиці, місцеве самоврядування в Києві, статус київського міського голови і його заступників, порядок забезпечення главою КМДА дотримання Конституції і законів в Києві.

Читайте також: Що чекає Київ: в Раді чотири законопроекти про столицю

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами