RU

Верховна Рада дозволила знищувати посилки з контрафактом

17.10.2019, 16:34
Верховна Рада дозволила знищувати посилки з контрафактом - Фото
Фото: depositphotos.com

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №1230 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України". Проект закону підтримав 271 народний депутат.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект наближає митне законодавство України в сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів і практик Євросоюзу.

Закон розширює список об'єктів прав інтелектуальної власності, які необхідно захищати при переміщенні товарів через кордон.

Документ встановлює терміни "контрафактні товари", "піратські товари", "товари, підозрювані в порушенні права інтелектуальної власності".

Він також розширює випадки застосування заходів, пов'язаних з припиненням митного оформлення товарів, підозрюваних в порушенні прав інтелектуальної власності, в тому числі з ініціативи митного органу.

Такі товари пропонується знищувати без встановлення факту порушення, а їх власників звільняти від адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 476 Митного кодексу (штраф і конфіскацію товару).

Норма про знищення, в рамках закону, буде поширюватися на товари, які ввозять або вивозять громадяни особисто.

Порядок дій митних органів, пов'язаних з виконанням цього закону, буде визначати Мінфін.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини