RU

Венеціанська комісія знайшла плюси в новому законопроекті про вибори, - Мінюст

14.09.2011, 10:10
Венеціанська комісія знайшла плюси в новому законопроекті про вибори, - Мінюст - Фото
2fa29e292365adeedb29b5bb0cbe93f5.jpg

Венеціанська комісія знайшла плюси в новому законопроекті про вибори, - Мінюст

Законопроект про вибори народних депутатів України включає в себе ряд удосконалень виборчого законодавства. Такі тези з попереднього висновку Венеціанської комісії з проекту розміщено на сайті Міністерства юстиції.

Висновок ґрунтується на коментарях до проекту, наданих двома членами Венеціанської комісії - Айварсом Ендзінсом (Aivars Endzins, Латвія) і Срджаном Дармановичем (Srdjan Darmanovic, Чорногорія), а також правовим експертом ОБСЄ - Доном Біссоном (Don Bisson).

Зі слів міністра юстиції Олександра Лавриновича, у висновку констатується, що загалом законопроект "Про вибори народних депутатів України" передбачає детальне регулювання парламентських виборів.

Зазначається також, що в проекті реалізовано ряд рекомендацій з удосконалення законодавства про вибори, які раніше були зроблені різними внутрішніми і міжнародними організаціями, в тому числі Венеціанською комісією та ОБСЄ.

Наразі, зі слів міністра, текст попереднього висновку Венеціанської комісії передано для перекладу українською мовою.

Крім того, попередній висновок розісланий членам робочої групи з питань удосконалення законодавства про вибори, щоб вони могли ознайомитися з висновками європейських колег і подати пропозиції з подальшого вдосконалення проекту.

Лавринович подякував експертам Венеціанської комісії та ОБСЄ, - з його слів, їх оперативна робота сприятиме тому, щоб український парламент прийняв нові правила гри на виборах в рекомендовані терміни, за рік до виборів у Раду.

Нагадаємо, раніше лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що розробка проекту закону про вибори народних депутатів завершена, і він готовий до передачі на розгляд Верховної Ради. "Зі слів людей, які активно займалися розробкою даного документа, він пройшов серйозну обробку серед українських фахівців, і з їхньої точки зору він готовий до того, щоб бути внесеним до сесійного залу", - сказав він, додавши при цьому, що поки не буде отриманий відповідний висновок Венеціанської комісії, далі "рухатися буде складно".

Президент Віктор Янукович пообіцяв особисто прослідкувати, як будуть враховані зауваження Венеціанської комісії до нового закону про вибори.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини