RU

Венеціанська комісія стурбована ситуацією зі свободою зборів в Україні

15.10.2010, 16:50
Венеціанська комісія стурбована ситуацією зі свободою зборів в Україні - Фото
74b6e2684312a9710c4b9f1d73c85412.jpg

Венеціанська комісія стурбована ситуацією зі свободою зборів в Україні
Учасники пленарної сесії Венеціанської комісії Ради Європи критикують проект закону про свободу зборів в Україні.

"У законопроекті недостатньо конкретизуються підстави для проведення зборів і принцип пропорційності, - сказано у повідомленні незалежного експертного органу Ради Європи, який цитує ПРАЙМ-ТАРС. - Документ містить цілий ряд недоопрацювань". У комісії впевнені, що "деталізування типів і категорій зборів є надмірним".

Крім того, в організації "вважають виявом дискримінації той факт, що тільки громадяни України мають право на збори". "Має бути проведена серйозна робота для того, щоб законодавство відповідало демократичним вимогам Ради Європи", - вважають у комісії.

Нагадаємо, раніше американська делегація у своїй доповіді на Оглядовій конференції ОБСЄ заявила, що "за останні декілька місяців Україна припинила дотримуватися стандартів ОБСЄ щодо свободи зборів і свободи пересування".

За словами доповідача, представника Державного департаменту США Томаса Меліа, українська влада створює перешкоди або забороняє пересування і збори громадян для участі в опозиційних протестах, що нагадує про часи перед "помаранчевою революцією". Як приклад Т.Меліа привів заборону віруючим приїхати з регіонів у Київ для релігійних святкувань у кінці липня цього року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини