RU

Венеціанська комісія: Справа Тимошенко не повинен був розглядати Кірєєв

15.10.2011, 23:09
Венеціанська комісія: Справа Тимошенко не повинен був розглядати Кірєєв - Фото
424c5066d5767bbe6daa000eedb3cfc8.jpg

Венеціанська комісія: Справа Тимошенко не повинен був розглядати Кірєєв
Венеціанська комісія вважає, що справу колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко не повинен був розглядати тимчасовий суддя. Про це йдеться у висновках, прийнятих сьогодні на пленарній сесії Комісії у Венеції щодо судової реформи, здійсненої в Україні в липні 2010 року.

"У Венеції було відзначено, що тимчасові судді – ті, хто повинен пропрацювати 5 років до одержання статусу постійних – не є повністю незалежними, оскільки перебувають під спостереженням перед одержанням призначення. Суддя, який судив колишнього прем'єр-міністра, був, насправді, усе ще тимчасовим суддею", - відзначається у висновках, текст яких цитує УНІАН.

У повідомленні підкреслюється, що питання про вирок Тимошенко не стосується компетенції Комісії, однак питання переслідування політиків відповідно до Кримінального кодексу, який реформується українським парламентом, вивчається.

У своєму документі Комісія запропонувала Верховній Раді України більш чітко визначити дисциплінарну процедуру проти суддів, яка, на думку членів Комісії, є не до кінця виписаною.

Крім того, європейські експерти висловили зауваження щодо формування складу Вищої ради юстиції й повноважень Верховного Суду України, який відповідно до реформи, перестав бути судом вищої інстанції й не може втручатися в деякі справи.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд Києва визнав екс-прем'єра Тимошенко винною в перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році і засудив її до позбавлення волі терміном на сім років.

Реакція Європи на вирок була досить жорсткою.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини