RU

Венедіктова змінила атестацію: прокурори зможуть вирішувати, кого призначати

05.05.2020, 16:36
Венедіктова змінила атестацію: прокурори зможуть вирішувати, кого призначати - Фото
Ірина Венедіктова (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Генпрокурор Ірина Венедіктова скасувала указом положення її попередника Руслана Рябошапки про комісію з відбору керівного складу органів прокуратури.

Вона затвердила  нове положення, в якому змінила склад комісії та процедуру призначення кандидатів на посади керівника та заступника підрозділів Офісу генпрокурора, а також на керівні посади в обласних і окружних прокуратурах.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Тепер, за ст. 4, комісія складатиметься з семи членів: мінімум чотири місця дістаються прокурорам, інші - представникам ВНЗ або особам, яких делегували міжнародні неурядові організації та дипломатичні місії (за згодою).

При цьому затверджувати особу на посаду будуть більшістю голосів (ст. 18 положення). Це означає, що чотири прокурора можуть призначити людину без голосів інших членів комісії.

У вже недіючому  положенні від Рябошапки такої можливості у прокурорів не було.

У ст. 3 про склад комісії вказувалося, що в неї входять шість чоловік. Обов'язкова умова - не менше трьох з них повинні були бути делеговані міжнародними неурядовим організаціями, проектами міжнародної технічної допомоги та дипломатичними місіями.

Затвердити на посаду при цьому могли лише при наявності чотирьох голосів. Навіть якщо думка членів комісії поділялася порівну - особа, яка атестувалася, не отримувала посаду (ст. 17).

  • У вересні 2019-го був прийнятий закон про реформу прокуратури: він, зокрема, регулює перехід співробітників зі старої структури в нову після переатестації.
  • Більше 50% прокурорів не пройшли першу хвилю атестації.
  • 30 квітня повідомлялося, що Венедіктова призначила екс-прокурора Києва Романа Говду, який не пройшов атестацію, на посаду керівника підрозділу з нагляду за ДБР в Офісі генпрокурора.

Читайте також: Венедіктова відповіла, чому бере на роботу прокурорів, які не пройшли атестацію

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини