Венедіктова заявила про "бездіяльність" САП, що призвела до "мільйонних збитків"

Спеціалізована антикорупційна прокуратура, на думку генпрокурора Ірини Венедіктової, "не діє" і це призводить до нанесення шкоди Україні на мільйони гривень. Відеозвернення генпрокурора опублікувала прес-служба її Офісу.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
"В актуальних і резонансних процесах два, три, а іноді і чотири роки тому повідомлено про підозру чиновникам, а слідство досі не завершено, винних до відповідальності не притягнуто, багатомільйонні збитки не відшкодовано", - сказала вона.
Венедіктова стверджує, що через "бездіяльність САП" часто закінчуються розумні терміни і суд закриває провадження. Як приклад вона привела справи:
- Проти екс-топ керівника правоохоронного органу та чинного нардепа, який нібито незаконно захопив рекреаційні землі в Пущі Водиці (прізвище нардепа не називається, проте, судячи з опису гепрокурора, йдеться про екс-заступника генпрокурора і чинного депутата від ОПЗЖ Рената Кузьміна);
- Про розтрату коштів на держоборонзамовленні;
- Проти топ-керівника однієї з обласних Служб автодоріг, який нібито завдав збитків бюджету на 100 млн гривень.
Також вона стверджує, що САП не направила до суду обвинувальний акт проти нардепа, якого підозрюють у заволодінні 93 млн гривень Укрзалізниці (прізвище не вказано, але, судячи з опису, йдеться про Ярослава Дубневича).
Крім того, Венедіктова каже, що САП нібито не забезпечила прийняття остаточних процесуальних рішень у справах про мільйонні розтрати топ-керівниками Міністерства юстиції, Міноборони, МОЗ, екс-нардепами, керівниками держпідприємств у транспортній сфері та чиновниками режиму президента-втікача Віктора Януковича.
LIGA.net направила запит до САП із проханням прокоментувати заяву генпрокурора.
- Раніше Венедіктова змінила положення про атестаційну комісію при відборі керівних кадрів у прокуратуру. Тепер приймати рішення про призначення людини на посаду зможуть самі прокурори, які за новим положенням мають більшість у складі атестаційної комісії.
Читайте також: "Реформа прокуратури провалилася". Що потрібно знати про останні рішення Венедіктової
Комментарі