RU

Венедіктова відмовилася відкривати справу проти депутата за кнопкодавство – ЧЕСНО

08.12.2020, 16:59
Венедіктова відмовилася відкривати справу проти депутата за кнопкодавство – ЧЕСНО - Фото
Ірина Венедіктова (Фото: пресслужба Офісу генпрокурора)

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова відмовилася відкривати кримінальну справу проти депутата групи Довіра Андрія Іванчука, якого, за твердженнями руху ЧЕСНО, зловили на кнопокдавстві. Про відмову відкривати справу повідомляє сам рух ЧЕСНО.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

В ЧЕСНО пишуть, що направили до офісу генпрокурора заяву про нібито кнопкодавство нардепа, проте у відповідь отримали лист із відмовою з підписом Венедіктової.

Генпрокурорка обгрунтувала, що нібито був порушений порядок подачі заяви. Вона стверджує, що, відповідно до ч. 3 ст. 47 регламенту Ради, журналіст повинен був подати заяву з фото- і відеодоказами до Апарату Ради, а потім разом із протоколом, стенограмою і відеозаписом засідання парламенту направити повідомлення про кнопкодавство чолі Ради – для направлення повідомлення до Держбюро розслідувань.

ЧЕСНО пишуть, що подали заяву до Апарату, проте стверджують, що норма про направлення заяви голові парламенту стосується випадків, коли кнопкодавство виявив інший нардеп. В регламенті не сказано, що ця процедура поширюється і на порушення, виявлені журналістами, заявили в ЧЕСНО.

Крім того, ЧЕСНО пишуть, що за ч. 1 ст. 214 КПК повідомлення в пресі про можливе скоєння правопорушення можуть бути достатньою підставою, щоб прокурор відкрив справу. Як приклад ЧЕСНО наводять справу проти нардепа Владислава Поляка щодо нібито конпокодавства. У русі стверджують, що ексгенпрокурор Руслан Рябошапка відкрив її навіть без їхньої заяви.

Іванчук тричі обирався до Ради: в 2012, 2014 і 2019 роках. За даними ЧЕСНО, всього він нібито кнопкодавив 97 разів: в Раді IX скликання п'ять разів, останній – 5 листопада. LIGA.net звернулася до Іванчука і до Офісу генпрокурора за коментарем.

  • 4 грудня 2019-го ЧЕСНО повідомляло, що депутат із фракції ОПЗЖ Володимир Кальцев встановив вчора, 4 грудня, рекорд із кнопкодавства у Верховній Раді IX скликання.
Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини