RU

"Великий брат" у Верховній Раді: як це буде працювати

12.08.2019, 15:44
Давид Арахамія (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Про те, як працює "Великий брат", система моніторингу голосувань депутатів, розповів в інтерв'ю TheБабель Давид Арахаміяймовірний глава фракції Слуга народу у Верховній Раді.

Система призначена для того, щоб виявляти можливі випадки політичної корупції. Вона буде аналізувати відкриті дані з сайту Верховної Ради про те, як голосують депутати за кожен законопроект. Мета "Великого брата" - виявляти аномалії в голосуваннях. Йому буде потрібно від чотирьох до шести місяців, щоб навчитися точно виявляти незвичайну поведінку депутатів.

При цьому "Великий брат" не прийматиме ніяких рішень, а тільки повідомляти про аномалії. Дослідити причини аномалій повинні люди. Арахамія стверджує, що це будуть загальнодоступні дані, і подібний аналіз зможе провести хто завгодно.

У разі, якщо підозри в корупції підтвердяться, Арахамія обіцяє проводити з такими депутатами "виховні бесіди", а при наявності істотних доказів - подавати скарги в правоохоронні органи, а так само інформувати журналістів і громадськість.

За словами Арахамія, розробники системи - активісти, які вивчають можливості штучного інтелекту для боротьби з корупцією. Вони побажали залишитися анонімними, щоб на них не намагалися вплинути і отримати доступ програмі, зробивши її вразливою.

Також Арахамія розповів, що проти кнопкодавства у Верховній Раді допоможе сенсорна кнопка, яка працює за відбитком пальця. Однак їй не користуються вже вісім років, так як "не вистачає якихось паперів". Підтвердив він і наміри фракції ввести за кнопкодавство кримінальну відповідальність.

Читайте також: "У Слузі народу є проросійські погляди". Інтерв'ю з Арахамією - за хвилину

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини