RU

"Велика сімка" застерегла Росію від анексії Криму

12.03.2014, 16:53
ecd2237d534701d34ad2e5384907f46b.jpg
Країни "Великої сімки", до якої входять Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і США, закликали Росію припинити всі зусилля щодо зміни статусу Криму всупереч українському законодавству та в порушення міжнародного права . Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Білого дому.

"Ми закликаємо Російську Федерацію негайно припинити дії, що підтримують референдум щодо зміни статусу території Криму, в пряме порушення Конституції України. Будь-який такий референдум не матиме жодної юридичної сили. Враховуючи відсутність належної підготовки та залякування присутніми російськими військами, це буде глибоко помилковий процес, який не матиме моральну силу. З усіх цих причин, ми не визнаватимемо результати референдуму", - йдеться в повідомленні.

"Російська анексія Криму буде явним порушенням Статуту Організації Об'єднаних Націй; зобов'язання Росії в рамках Гельсінського Заключного акта; зобов'язання Росії перед Україною відповідно до Договору про дружбу 1997 року про співпрацю і партнерство; угоди про базування Чорноморського флоту в Україні, а також зобов'язань по Будапештському меморандумом 1994 року. Вплив на єдність, суверенітет і територіальну цілісність України може мати серйозні наслідки для правового порядку, який захищає єдність і суверенітет всіх держав. Якщо Російська Федерація піде на такий крок, ми будемо робити подальші дії, індивідуально і колективно", - підкреслюється в документі.

"Ми закликаємо Російську Федерацію до негайної деескалації конфлікту в Криму та інших частинах України, вивести свої війська назад в гарнізони, почати прямі переговори з урядом України, і скористатися міжнародним посередництвом для вирішення виниклих питань. Ми, лідери G-7, закликаємо Росію приєднатися до нам у спільній роботі по дипломатичному процесу по виходу з нинішньої кризи і підтримати прогрес суверенної, незалежної і єдиної України. Ми також нагадуємо Російській Федерації про наше рішення про призупинення участі в будь-якій діяльності, пов'язаної з підготовкою зустрічі G-8 Сочі, поки Росія не змінить своїх рішень", - йдеться в заяві.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини