RU

Вчену раду Інституту соціології НАН викликали на допит в СБУ

14.03.2012, 12:59
Вчену раду Інституту соціології НАН викликали на допит в СБУ - Фото
dfecce569148e5aa7474d9e06d81a4a2.jpg
Весь склад вченої ради Інституту соціології Національної академії наук України викликали на допит до Служби безпеки України. Про це заявив заступник директора Інституту соціології Євген Головаха. Він також передав УНІАН копію листа від СБУ з "розкладом" допитів всіх учених-соціологів.

Як випливає з документа, на допит викликані сам Головаха, Микола Шульга, Микола Чурилов, Олександр Вишняк і ще півтора десятка відомих соціологів країни.

У листі старшого слідчого 3-го відділу 1-го управління СБУ Дишлюка зокрема, говориться, що "явка є обов'язковою". У разі неявки без поважних причин "можливий примусовий привід", а при наявності підстав - притягнення до адміністративної або до кримінальної відповідальності.

Головаха зазначив, що нічого подібного ще не було не тільки в українській, а й у світовій практиці - "хіба що в Північній Кореї". Соціолог вважає, що СБУ хоче залякати вчених. "Нас же скоро будуть пакувати пачками. Я на президентських виборах був проти всіх. А сьогодні я розумію, як ми помилилися", - заявив Головаха.

До складу вченої ради Інституту соціології НАН України входять 24 співробітники.

Нагадаємо, у вересні минулого року в центрі уваги Служби безпеки виявилися львівські історики - тоді співробітники СБУ провели обшук в кабінетах істориків музею "Тюрма на Лонцького", вилучили комп'ютерну техніку, жорсткий диск і навіть відео-свідоцтва дисидентів, записані дослідниками у 2009-2010 роках . Документи, які нібито містять державну таємницю, за даними співробітників, так і не були знайдені.

Крім того, на 14 годин був затриманий директор музею Руслан Забілий.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини