RU

Вчена рада Інституту соціології ображена діями СБУ

15.03.2012, 09:18
Вчена рада Інституту соціології ображена діями СБУ - Фото
7fc09fe721ad4fc6ac08e3299f2a5f66.jpg
Заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха ображений діями Служби безпеки України по відношенню до вчених, оскільки представники СБУ зобов'язали директора Інституту забезпечити явку членів Вченої ради, проте не всі члени Вченої ради є співробітниками Інституту соціології.

"Лист прийшов на ім'я директора, щоб він забезпечив явку, але Вчена рада складається не тільки зі співробітників Інституту - це громадської колегіальний орган, і за нами спостерігають не тільки внутрішньо, але ми запрошуємо відомих фахівців з інших установ. Як він може забезпечити явки людей , які не працюють в Інституті ", - сказав Головаха в середу в ефірі 5 каналу.

"Це образа, коли - ось вам список всіх членів Вченої ради, запрошуються не співробітники Інституту, а члени Вченої ради - це різні речі, і там є такі, які не є співробітниками", - зазначив учений.

Крім того, він підкреслив, що Вчена рада не має ніякого відношення до фінансових питань. "Що значить боротьба з корупцією? Яка може бути корупція з боку Вченої ради, який взагалі не вирішує фінансових питань?" - сказав заступник директора інституту.

Між тим, Головаха зазначив, що в ході допиту в СБУ про політичні питання мови не було.

Нагадаємо, весь склад вченої ради Інституту соціології Національної академії наук України викликали на допит в СБУ. У листі старшого слідчого 3-го відділу 1-го управління СБУ Дишлюка, зокрема, говорилося, що "явка є обов'язковою". У разі неявки без поважних причин "можливий примусовий привід", а при наявності підстав - притягнення до адміністративної або до кримінальної відповідальності.

Президент України Віктор Янукович розцінив такі дії СБУ як непрофесійний підхід. Голова держави заявив, що вимагає від Служби безпеки зважених, мудрих і демократичних підходів при виконанні ними своїх службових обов'язків.

Вчора в СБУ визнали, що допитати групу вчених Інституту соціології НАН України можна було і без виклику на допит.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини