ВАСУ позбавив Балогу мандата депутата, Карасьов скаржиться ЄС

ВАСУ позбавив Балогу мандата депутата, Карасьов скаржиться ЄС - Фото
Павло Балога
08.02.2013, 23:47

У п'ятницю ВАСУ своїм рішенням позбавив депутатських мандатів двох депутатів Верховної Ради VII скликання - Павла Балогу і Олександра Домбровського

Вищий адміністративний суд України позбавив депутатських повноважень народного депутата від партії Єдиний центр Павла Балогу і самовисуванця, обраного по 11-му округу, Олександра Домбровського.

Таке рішення ВАСУ прийняв сьогодні, 8 лютого, повідомляє прес-служба Єдиного центру.

"Своїм рішенням від 8 лютого 2013 ВАСУ зробив черговий крок на шляху спотворення волевиявлення думки громад Закарпаття... Наша політична сила висловлює свій протест проти упередженого судочинства в Україні, заявляє про свій намір захищати результати виборів по 71-му округу всіма доступними методами, зокрема, звернутися до Європейського суду з прав людини", - йдеться у зверненні лідера ЄЦ Вадима Карасьова до послів ЄС, США, Канади, глави ЄП Мартіна Шульца, президента ПАРЄ Жан-Клода Міньйона і єврокомісара з питань розширення та європейської політики Штефана Фюле.

Єдиний центр інформує дипломатів про "спроби влади провести ревізію результатів виборів на в.о. N71, на якому переміг... Павло Балога". "Вперше в історії незалежної України влада робить зухвалі спроби змінити результати виборів після прийняття присяги народним депутатом України і більш ніж через три місяці після початку роботи нового парламенту", - наголошується в повідомленні.

"Командою кандидата від Партії регіонів було ініційовано судовий процес про визнання бездіяльності виборчих комісій в окрузі. З метою отримання помилкових доказів порушень виборчого процесу при підготовці розгляду справи у Вищому адміністративному судді України правоохоронними органами чинився тиск на представників комісій та суспільство округу", - підкреслюється в зверненні Карасьова.

Інший депутат, позбавлений Вищим адмінсудом мандата, Олександр Домбровський переміг на скандальному виборчому окрузі N11 (Вінницька область), де йому вдалося обійти представника Об’єднаної опозиції Наталію Солейко.