RU

Іващенко поіменно назвав тих, хто замовив його кримінальну справу

13.04.2012, 11:31
Іващенко поіменно назвав тих, хто замовив його кримінальну справу - Фото
Валерій Іващенко. Фото - mil.gov.ua
Колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко, засуджений учора до п'яти років позбавлення волі, у своєму останньому слові на закритому засіданні суду вперше поіменно назвав тих, з чиєї подачі, на його думку, було сфабриковано кримінальну справу. Про це пише Комерсант Україна, посилаючись на розшифровки виступи Іващенка.

За словами Іващенка, ще в 2008-2009 роках він, будучи першим заступником міністра оборони, "мав можливість переконатися", що в команді, сформованої Юрієм Єхануровим, "окрім дійсно професійних фахівців на деяких важливих посадах, пов'язаних з питаннями господарської діяльності, ресурсного забезпечення , виявилися люди, далекі від професіоналізму і порядності ".

"Їх роботу курирував Монтрезор (колишній заступник міністра оборони Ігор Монтрезор, - ред.)", - сказав він.

Після зняття Єханурова з поста міністра в червні 2009 року Іващенко зробив кроки по "позбавлення Монтрезора і його "оточення" довіреностей на право розпоряджатися ресурсами і майном, що знаходяться в сфері управління Міноборони, зокрема шляхом перерозподілу повноважень між заступниками міністра." Ці дії викликали активний опір з боку цих людей, в тому числі Монтрезора. Завдяки особистим зв'язкам він задіяв заступника генпрокурора Віталія Щоткіна, який опротестував наказ міністра оборони про моє призначення ", - заявив Іващенко, нагадавши, що протест був відхилений.

За його словами, ситуація змінилася в 2010 році, коли президентом став Віктор Янукович. "Завдяки зусиллям саме Щоткіна, який не зміг пробачити мені історії з прокурорським протестом, і сфабрикували кримінальну справу, - упевнений Іващенко. - Була проведена безпрецедентна за цинізмом операція: генеральний прокурор Медведько підготував доповідь президенту України Януковичу про те, що нібито за узгоджений з Міністерством оборони план санації колишній в.о. міністра оборони Іващенко отримав хабар у розмірі $2,5 млн. Ця так звана інформація, офіційно почута прокурором, викликала обурення президента, і фальсифікатори справи тим самим отримали індульгенцію на всі свої подальші дії, а одночасно і вказівка "покарати з усією суворістю".

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва вчора визнав винним колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка і засудив його до п'яти років позбавлення волі.

Другого обвинуваченого у справі - колишнього керуючого санацією Феодосійського судномеханічного заводу (ФСМЗ) Сергія Міхеєва - Печерський райсуд засудив до трьох років позбавлення волі.

20 серпня 2010 Генеральна прокуратура України порушила стосовно Іващенка кримінальну справу за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). У листопаді 2009 року, займаючи посаду тимчасово в.о. голови Міноборони, він підписав складений керуючим санацією ФСМЗ план санації. Цим документом передбачена реалізація державного майна, в тому числі трьох причалів, бомбосховища та будівлі, яка забезпечувала розміщення й зберігання мобілізаційних матеріальних резервів.

Іващенку був обраний запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. У СІЗО він провів півтора року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини