RU

Варфоломій знає, яка церква першою визнає ПЦУ

15.07.2019, 13:23
Варфоломій знає, яка церква першою визнає ПЦУ - Фото
Патріарх Варфоломей

На думку Вселенського патріарха Варфоломія, Елладська православна церква буде першою після Константинополя, яка визнає незалежність Православної церкви України. Про це патріарх заявив в інтерв'ю ТСН.  

"Можливо рішення про визнання Православної церки України вже було б фактом, якби, звичайно, не було політичного тиску з боку різних країн і наших сестер - помісних православних церков. Ми сподіваємося, що найближчим часом це буде вже позаду", - сказав Варфоломій .

За словами Вселенського патріарха, прохання населення про незалежність ПЦУ від Московської церковної адміністрації - справа не останніх років. Вона існувала століттями: "Наш попередник Діонісій IV надав Московському патріарху право тільки призначати Київського митрополита, обраного радою мирян і духовенства. Однак за Вселенським патріархом залишалася привілей згадуватися першим на святій літургії, як його духовного глави. Втім цей договір швидко забувся".

Варфоломій додав, що надання автокефалії ПЦУ стало фактом не завдяки тому, що Україна є незалежною державою, а тому що велика частина населення піддавалася зовнішньому тиску.

"Справа дійшла до того, що наші брати в Україні постійно скаржилися на те, що ними керує церква, яка також хоче нав'язати разом з іншими речами і позацерковні фактори. З цим самим проханням неодноразово зверталося також державне і політичне керівництво нації", - заявив Вселенський патріарх.

За його словами, українська автокефалія нічим не відрізняється від багатьох автокефалій інших помісних церков.

Раніше Варфоломій заявив, що Київська митрополія ніколи не була канонічно передана Московському патріархату, а його присутність в сучасній Україні шкодить національним інтересам країни.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини