Варфоломій - Онуфрію: Ви не зможете називатися митрополитом

07.12.2018, 16:22
Варфоломій - Онуфрію: Ви не зможете називатися митрополитом - Фото
Митрополит Онуфрій (фото - прес-служба УПЦ МП)

Філарета і Макарія у Вселенському патріархаті також назвали "колишнім митрополитом" і "колишнім архієпископом"

У Вселенському патріархаті нагадали предстоятелю УПЦ МП Онуфрію, що після проведення об'єднавчого собору і обрання глави єдиної помісної церкви він не зможе "канонічно носити титул Митрополита Київського". Про це йдеться в листі вселенського патріарха Варфоломія Онуфрію, яке у Facebook опублікував єпископ УПЦ МП Олександр Драбинко.

"У формі ікономії та милості, ми повідомляємо Вам, що після виборів Предстоятеля Української Церкви органом, який буде складатися з кліриків і мирян, Ви не зможете еклезіологічно і канонічно носити титул Митрополита Київського, який Ви все одно носите зараз в порушення описаних умов офіційних документів 1686 року", - йдеться у листі.

Варфоломій закликав Онуфрія "гармонізувати себе з традицією Ваших пріснопам'ятних попередників Сильвестра, наступника знаменитого Петра Могили, та решти Київських митрополитів".

Також Вселенський патріархат закликав главу УПЦ МП взяти участь в об'єднавчому соборі, зазначивши при цьому, що йому не забороняється висувати свою кандидатуру на пост предстоятеля нової церкви.

Крім того Варфоломій попросив Онуфрія і всю ієрархію УПЦ МП "бути в спілкуванні з колишнім митрополитом Київським Філаретом і колишнім архієпископом Львівським Макарієм та іншими", оскільки вони були "в повній мірі відновлені нами в архиерействі, але не в своїх посадах і титулах".

Раніше у Вселенському патріархаті пояснили процедуру виборів глави помісної церкви.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих