RU

Варфоломій - Кирилу: Рішення є, Україна отримує автокефалію

31.08.2018, 15:41
Варфоломій - Кирилу: Рішення є, Україна отримує автокефалію - Фото
Патріарх Варфоломій (фото - Facebook/ecumenicalpatriarchate)
доповнено

Константинопольський патріарх Варфоломій заявив Московському патріарху Кирилу про рішення щодо подолання розколу віруючих і надання автокефалії української церкви. Про це повідомив прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря з посиланням на заяву митрополита Гальського Еммануїла.

За словами Зорі, Еммануїл, який був представником Патріарха в Києві і відповідає за процес подання автокефалії УПЦ КП, зробив коротку заяву за підсумками зустрічі.

"Вселенський Патріарх проінформував російського патріарха про те, що рішення про проголошення Української автокефальної церкви прийнято", - цитує Еммануїла грекомовне видання Оrthodoxia.info, яке підтримує позицію Варфоломія.

У матеріалі із заголовком "Жереб кинуто! Україна отримує автокефалію" сказано, що Константинополь поінформував Москву про те, що "відповідні процеси" вже розпочато.

"Вселенський патріархат не загрожує нікому і не сприймає чиїсь погрози", - сказав митрополит Гальський.

Зоря зазначив, що після зустрічі в присутності Синоду і бесіди тет-а-тет з Варфоломієм московська делегація "нервова і напружена" поїхала раніше, ніж очікувалося.

"В цілому підсумки переговорів для України дають підстави для стриманого оптимізму. Однак не слід забувати, що "диявол ховається в деталя ", - сказав Зоря про результати візиту московської делегації, яка приїжджала відмовити Константинополь від надання Томосу українській церкві, уточнивши, що "патріарх Кирило не досяг всього, заради чого їхав".

Прес-служба Московського патріархату пише, що без узгодження Варфоломія Кирило не став відповідати на питання про підсумки зустрічі.

"Постійно виникають проблеми, які є викликами для церков з пастирської точки зору. Світ дуже швидко змінюється, і жодна церква не може приймати рішення, які суперечили позиції іншої православної Церкви", - додав Кирило перед вильотом в аеропорту Стамбула.

17 квітня 2018 року повідомлялося, що президент звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом про видання Томосу про автокефалію Православній церкві в Україні. Він також закликав Верховну Раду підтримати це рішення на зустрічі з лідерами парламентських фракцій.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини