Вакарчук: Питання квот на українську музику заполітизоване

11.11.2016, 17:09
Вакарчук: Питання квот на українську музику заполітизоване - Фото
Святослав Вакарчук (фото - скріншот відео)
Музикант і лідер групи Океан Ельзи Святослав Вакарчук заявив, що він не є прихильником квот для українських пісень на радіо. Про це повідомляє Новое время.

"В цілому, як людина, яка вірить в ринкові принципи, я не великий прихильник квот: перед тим, як вводити, їх наслідки потрібно дуже ретельно аналізувати, адже введення будь-яких обмежень має як позитивні, так і негативні аспекти", - зазначив Вакарчук.

За його словами, питання квот в Україні завжди був дуже політизованим.

"Я так і не зрозумів, звідки беруться цифри, скільки української музики має бути в ефірі. Тим не менш, я намагався не коментувати це, оскільки, як і в попередньому прикладі з електростанціями, ситуація з квотами на українську музику має дві сторони", - сказав Вакарчук.

"Зрозуміло, що Україна, культура якої сотні років страждала від придушення і свідомої маргіналізації, виявилася в несприятливих умовах, оскільки до 1991 року весь час існували обмеження проти української мови. Довгий час українська мова була не в привілейованому становищі, а навпаки, тому зрозуміло бажання просувати україномовний продукт", - зазначив музикант.

"З іншого боку, ми прекрасно розуміємо, що якщо без підготовки ввести квоти для україномовної музики, це буде мати два наслідки: перший - на радіостанціях буде з'являтися українська музика, якість якої буде поступатися західній, і це буде створювати комплекс неповноцінності у слухачів. Другий - ті, хто насправді не є великими прихильниками просування україномовного продукту, почнуть цинічно, а іноді навіть саркастично виконувати формальні вимоги, щоб абсурдизувати ці квоти", - підкреслив Вакарчук.

Він сказав, що у нього викликає подив, коли деякі власники радіостанцій ставлять кожні 10-15 хвилин Океан Ельзи.

"Ніби показуючи цим, що у нас немає іншої музики. Таким чином, вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту ж групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот на українську музику в цілому , - пояснив Вакарчук.

"Це все є наслідком того, що у нас не збалансовані державні інтереси. Зараз державні чиновники з усіх сил нав'язують квоти, намагаючись якомога швидше збільшити кількість україномовного продукту і думаючи, що він за рік стане суперякісним і цікавим", - вважає Вакарчук.

За його словами, це перетягування каната показує, що у нас немає справжнього внутрішнього консенсусу з цього приводу.

Вакарчук переконаний, що все повинно бути зовсім інакше.

"Це повинна бути добровільна згода обох сторін робити все українське популярнішим і кращим. Для цього потрібно, щоб держава, крім квот, давала українській музичній індустрії більше можливостей проявити себе: це і податкові преференції, і більше фінансування культури", - пояснив музикант.

Він не має на увазі державні замовлення. "Будуйте зали, зробіть ремонт в будівлях державних підприємств, пов'язаних зі звукозаписом, найміть фахівців, працюйте з радіостанціями не як наглядач, а станьте їх партнерами. З іншого боку, директори радіостанцій не повинні висміювати квоти. Це повинен бути спільний рух в одному напрямку", - сказав Вакарчук.

"Я закликаю всіх - і державу, і радіостанції - з учасників конфлікту стати учасниками спільної справи. А спільна справа означає взаємну довіру, підтримку і допомогу", - підкреслив Вакарчук.

З 8 листопада в українському ефірі частка пісень державною мовою має становити не менше 25%. Вступив в силу відповідний закон - через чотири місяці після його затвердження.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса