RU

Військові і найманці з Кавказу масово воюють у Україні - доповідь

02.10.2014, 15:18
Військові і найманці з Кавказу масово воюють у Україні - доповідь - Фото
Олександр Черкасов. Фото - скріншот
У війні на сході України беруть участь численні вихідці з Північного Кавказу, а також підрозділи регулярних частин Збройних сил Російської Федерації, які воювали в Чечні. Про це в ефірі телеканалу "Дощ"  повідомив глава російського правозахисного центру "Меморіал" Олександр Черкасов, коментуючи нову доповідь російських правозахисників.

"Місцеві жителі спочатку дивувалися: у місті Сніжне медсестра навіть кинулася до одного з "ополченців", якому стало погано. Виявилося, він сів на коліна і молився прямо на дорозі, для місцевих жителів це було незвично. Потім з'явилися інші свідчення про те, що люди явно не місцеві, їх почали називати чеченцями", - розповів Черкасов.

За його даними, нібито розформований в 2008 році російський батальйон "Восток", більшість особового складу якого були чеченцями, був насправді переформований і задіяний в Донбасі.

"Всі знають, що відбувається в Чечні, тому зручно називати чеченцями всіх кавказців, які там воюють, хоча там воюють, наприклад, осетини. Або в російських регулярних частинах багато контрактників-дагестанців. Є слово" Схід "- батальйон" Схід ", в якому є чеченці. Але батальйон "Восток" - той самий, який в 2008 році показав себе в Південній Осетії, діючи в авангарді російських колон - він у тому ж році був розформований. Звідки ж батальйон "Восток"? Потім стало ясно, що є інший "Восток" - Олександра Ходаковського, чинний там, на сході України, один з перших ополченчеських батальйонів. Там були і чеченці, очевидно.І серед загиблих і поранених в бою за донецький аеропорт в кінці травня цього року були чеченці. Якраз тоді, 28-29 травня почали надходити убиті в Чечню, їх почали ховати. Але далі інтрига виявилася ще цікавішою. Виявляється, дійсно, "Восток" - той самий батальйон, розформований у 2008 року - не розформований, а переформований", - повідомив Черкасов.

За словами глави правозахисного центру, бійці "Востоку" були зараховані до підрозділів дислокованих в Чечні російських частин. "Значна частина бійців "Востоку", як і бійців іншого батальйону спецназу ГРУ "Запад", була влита в підрозділи тих частин, які на постійній основі дислоковані в Чечні. І багато хто опинився не при справах - і з"Востоку", і з"Западу". і коли почалося вербування добровольців в Чечні, люди діяли за старим зв'язкам, які були в учасників цих самих батальйонів. Бійці "Востоку" і "Западу" виявилися таким чином на сході України", - сказав Черкасов.

Пізніше участь російських частин у війні на сході України стала "чи не відкритою", зазначив правозахисник.

"Тоді там виявилися бійці чеченських колишніх підрозділів у складі регулярних сил. Відео було наприкінці серпня, коли перетинають кордон на самому південному фланзі в напрямку Маріуполя і говорять один з одним чеченською мовою. Це вже участь частин Південного федерального округу - самого воюючого і самого боєготового округу, штаб і керування якого розгорнуті в Ростові-на-Дону - зовсім поруч з театром військових дій. Наприклад, 18-а бригада, військова частина 27777, яка зазнала великих втрат 13 серпня. Відомо, що 11 серпня колона російської військової частини увійшла в місто Сніжне і стала на заводі "Хіммаш" - одному з небагатьох банків, що діяли в місті. Не можна було так компактно ставити більш 100 одиниць автомобільної та бронетехніки. І 13 серпня завод був накритий українськими "Градами". За словами бійців цієї частини, які розвозили родичам тіла загиблих - вантаж 200 - кількість загиблих склала близько 120 чоловік, кількість поранених - близько 200. Це ж теж Чечня, почасти тому що там були контрактники з Північного Кавказу, частково - тому що ця частина була приведена з Чечні. І це не єдина частина з Чечні - 17 бригада, 9 бригада, підрозділ спецназу з Борзоя. Просто обезлюдніли гарнізони, бо їх перекидали туди", - підкреслив Черкасов.

За його словами, зафіксовано участь у війні в Донбасі також військових з'єднань, відомих по першій і другій чеченській війнам. "Та ж сама Псковська дивізія, з якої рота десантників загинула взимку 2000 року в районі Улус-Керта (Чечня). Тоді адже більше сотні трун в підсумку доставили у Псков, якщо врахувати ще загибель спецназівців ГРУ. І от знову, в серпу ні - загибель псковських десантників - якраз саме там найретельніше намагалися приховати поховання, були напади на журналіста, там був побитий Лев Шлосберг, який публікував відомості про втрати цієї дивізії. Ця дивізія - одна з тих, яка найбільше воювала і в першу, і другу чеченські війни. Це недивно, бо в російській армії не так багато боєздатних частин, з яких можна було сформувати батальйонні групи", - зазначив він.

"На прості запити про тих чи інших загиблих Міністерство оборони РФ відповідає "ми вам нічого не скажемо, нічого не скажемо суспільству, тому що у нас є закон про захист персональних даних". Члени Ради з прав людини при президенті Елла Полякова та Сергій Кривенко задавали конкретні питання, відповідей на ці запитання немає. Є персональна участь людей, які так чи інакше засвітилися на Кавказі, в подіях в Україні. Офіційна Росія робить вигляд, що цього всього немає, і що ми теж повинні робити вигляд, що там нічого немає, а там гинуть наші співвітчизники - і в ополченчеських структурах, і в складі регулярних частин", - резюмував Черкасов.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини