RU

Війну в Донбасі повинен обговорювати весь Євросоюз - Сікорський

17.08.2015, 13:28
Війну в Донбасі повинен обговорювати весь Євросоюз - Сікорський - Фото
d987705270a493bdf4003798bbdcc762.jpg
Європа повернулася на десятиліття назад, і для вирішення міжнародних криз їй тепер потрібно покладатися не на окремі держави, а на Євросоюз в цілому - цьому навчили міжнародне співтовариство дисфункціональні мінські угоди по Донбасу. Таку думку у своїй статті для Financial Times виклав екс-міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, пише Європравда.

"У Мінську було досягнуто угоду про перемир'я, проте бої на сході України тривають, що відкинуло Європу на десятиліття назад", - переконаний він.

Створення таких інститутів як президент Європейської ради і високий представник із зовнішньої політики і безпеки, на думку Сікорського, було "позитивним явищем", яке було покликане представляти інтереси Євросоюзу як єдиного цілого. Але зараз міжнародні події свідчать, що окремі держави-члени ЄС хочуть "повернути все як було", тобто беруть вирішення проблем на себе.

"У питанні України Євросоюзу немає навіть за столом переговорів. Натомість Франція і Німеччина, жодна з яких не має спільного кордону з Україною, взяли на себе контроль російської агресії, причому лише з частковим успіхом", - пише колишній політик.

Якщо у випадку фінансової кризи більша участь заможних держав-членів була виправданою, то у випадку дипломатії такі розбіжності лише грають на руку президенту держави-агресора Володимиру Путіну, вважає Сікорський.

"Кремль використовує розбіжності в Європі для створення роз'єднаності, вона докладає особливих зусиль для залучення на свою сторону держав, що мають мало впливу", - вважає він.

Також, на думку колишнього глави МЗС Польщі, держави-члени ЄС у зовнішній політиці повинні стояти позаду спільної європейської позиції, незважаючи на тиск усередині їхніх країн. "Німеччина повинна бути особливо задоволена цим принципом. Грецька криза довела: якщо ти зіграєш центральну роль, на тебе лягає більша провина. Якщо в Україні буде провал, більша частина провини буде на Берліні", - вважає Сікорський.

За його словами, Заходу слід "повернутися до відправної точки" і дозволити главі Євроради та високому представнику "робити їх роботу". Раніше Радослав Сікорський заявляв, що нормандський формат не підходить Україні.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини