RU

Війна в Донбасі може розвиватися за двома сценаріями - Турчинов

17.08.2016, 12:57
Війна в Донбасі може розвиватися за двома сценаріями - Турчинов - Фото
Олександр Турчинов

Ситуація на сході України в умовах російської військової агресії може розвиватися за двома сценаріями - військовим та гібридним. Про це в своїй статті на сайті Голос України пише секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Військовий сценарій - повномасштабна військова агресія, яка зараз є найбільш проблемною і небезпечною для самого Кремля, але до здійснення якої ЗС РФ наполегливо готуються", - зазначає Турчинов.

При цьому найбільш імовірним на сьогоднішній день секретар РНБО називає гібридний сценарій.

"Цей сценарій передбачає продовження бойових дій малої інтенсивності в Донбасі, що не виключає можливості локальних наступальних операцій російських регулярних та іррегулярних підрозділів, а також підривну діяльність на решті території України", - пише він.

Турчинов констатує, що країна-агресор Росія свідомо і системно порушує мінські угоди, постійно обстрілюючи позиції сил АТО, в тому числі із забороненого важкого озброєння.

"Цю зброю нерідко ховають серед житлових кварталів, спеціально наражаючи на небезпеку мирних українців, які страждають під окупацією. Лише за один день окупаційні війська витрачають від 1 до 10 тонн боєприпасів", - нагадує він.

У зв'язку з цим секретар Радбезу вказує на необхідність максимально ефективного використання власних ресурсів і неухильного дотримання курсу європейської та євроатлантичної інтеграції.

"За цих умов найвищим національним пріоритетом є зміцнення сектора безпеки і оборони. Під час зовнішньої агресії розвиток Збройних сил, Національної гвардії, Служби безпеки України, правоохоронних і розвідувальних органів є без перебільшення умовою виживання незалежної України", - резюмує Турчинов.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини