RU

В Україні запрацювала система е-декларування без сертифікації

15.08.2016, 10:40
В Україні запрацювала система е-декларування без сертифікації - Фото
c463980ada0190a5b3c158fba6738f32.jpg

Опівночі 15 серпня на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції було відкрито доступ до системи електронного декларування доходів і майна держслужбовців.

"Рівно о 00:00 ми вчасно запустили електронне декларування, система працює, тепер розробникам потрібно сконцентруватися на усуненні недоліків та отримати сертифікацію", - написала у своєму Facebook глава НАЗК Наталія Корчак.

Таким чином, протягом 60 днів близько 50 тисяч високопосадовців зобов'язані подати декларації, тоді як інші держслужбовці будуть заповнювати свої декларації з початку наступного року.

12 серпня 2016 року Держспецзв'язку відмовила в сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій. 13 серпня глава НАЗК Наталія Корчак заявила, що без атестата відповідності Держспецзв'язку система не запрацює. Глава служби Леонід Євдоченко сказав, що на нову експертизу потрібно "близько двох місяців", але вони "готові прискоритися". В результаті НАЗК залишило в силі рішення про запуск системи опівночі 15 серпня - незважаючи на відсутність атестату захисту інформації, який є необхідним відповідно до законодавства.

Правозахисники Transparency International заявили, що рішення НАЗК про запуск системи без сертифікації Держспецзв'язку фактично є дозволом на приховування реальних доходів. Через відсутність атестата захисту даних декларації неможливо буде використовувати як доказ у суді і, отже, притягти до відповідальності чиновників, що подали неправдиву інформацію.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини