RU

В Україні зафіксовано 132 випадки порушень свободи слова - ІМІ

14.07.2017, 14:10
В Україні зафіксовано 132 випадки порушень свободи слова - ІМІ - Фото
Фото: скріншот відео
За перше півріччя 2017 року зафіксовано в Україні 122 випадки порушень свободи слова порівняно з і129 інцидентами за аналогічний період 2016 року. Про це повідомляє Інститут масової інформації.

"Якщо рахувати разом з окупованими територіями Донбасу і Криму, то кількість порушень з початку року становить 132 (за аналогічний період 2016 року - 154)", - наголошується в повідомленні.

Найбільша кількість порушень була зафіксована в категорії "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів" - 42 випадки (за той же період 2016 року - 46 випадків, - ред.).

На другому місці за кількістю порушень виявилася категорія "Обмеження доступу до публічної інформації".

"У цьому році експерти ІМІ відзначають негативну тенденцію в цій категорії - зокрема, з початку року було зафіксовано 17 випадків порушень, пов'язаних з доступом до інформації, - а за той же період 2016 було зафіксовано дев'ять таких випадків", - йдеться в повідомленні.

У трійку лідерів за кількістю порушень також увійшли загрози журналістам (14 випадків), проте кількість загроз суттєво зменшилася порівняно з аналогічним періодом минулого року (24 випадки).

У той же час експерти ІМІ відзначають зменшення фізичної агресії щодо журналістів - з початку року було зафіксовано дев'ять нападів, в порівнянні з 23 нападами, які були зафіксовані за аналогічний період минулого року.

"Негативною тенденцією першого півріччя 2017 є збільшення кількості випадків пошкодження майна журналістів з початку року сталося дев'ять таких випадків, порівняно з 2016 роком, коли був зафіксований тільки один такий випадок", - наголошується в повідомленні.

01.png

Загалом, у першому півріччі 2017 року, випадки порушень свободи слова були зафіксовані в 20 областях України. Найбільша кількість таких порушень зафіксовано в Києві і області - 30, Полтавська - 12 випадків, Одеська та Миколаївська - по дев'ять випадків відповідно.

"У цьому році Полтавщина вперше увійшла до переліку областей-антилідерів за кількістю порушень свободи слова: тільки за другу половину травня там було зафіксовано шість випадків порушень прав журналістів. Основними агресорами і порушниками прав журналістів стали: приватні особи - 67 випадків, місцева влада - 18 випадків, правоохоронці з силовиками - дев'ять випадків, судова влада - п'ять випадків", - уточнили в ІМІ.

Вперше з початку року зафіксовано викрадення українського блогера Станіслава Васіна в окупованому Донецьку.

У Криму ІМІ зафіксував вісім випадків порушень прав журналістів та два випадки на непідконтрольних Україні території Луганської та Донецької областей.

Читайте також: LIGA.net очолила рейтинг якості інтернет-ЗМІ України - ІМІ

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини