RU

В Україні пропонують ввести посади держсекретарів

05.12.2014, 13:10
В Україні пропонують ввести посади держсекретарів - Фото
Костянтин Ващенко
У Кабінеті міністрів потрібно чітко розмежувати політичні та адміністративні посади та ввести до складу уряду державних секретарів. Про це сьогодні на круглому столі заявив глава національного агентства України з питань держслужби  Костянтин Ващенко, коментуючи запропоновану громадськими активістами реформу уряду.

"Загроза, з якою сьогодні зіткнуться всі міністри, особливо ті, які ніколи не працювали в українському уряді, залишається. Вона полягає в тому, що апарат завжди перемагає реформаторські ініціативи і бажання реально щось змінити. Тому коли ми говоримо про реальну адміністративну реформу , існує необхідність прийняття комплексного і одночасного прийняття низки законодавчих актів - і про Кабінет міністрів, і про центральні органи виконавчої влади і, звичайно, закон про державну службу. Якщо ми це будемо робити окремо, не зв'язуючи між собою, то результату не буде, і ми знову зіткнемося з черговою спробою змінити форму, не змінивши змісту", - сказав Ващенко, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, запропоновані експертами законопроекти про Кабмін і центральних органах виконавчої влади вирішують проблему, пов'язану з необхідністю посилити відповідальність міністерств за реалізацію відповідної політики.

"Зараз, на жаль, ситуація така, що міністри не приймають кінцевого рішення, а ті напрацювання, які вони готують, вступаючи в секретаріат Кабінету міністрів, часто змінюються і набувають такі форми, які не дозволяють досягти кінцевої мети. Тому посилення відповідальності міністрів, керівників центральних органів виконавчої влади за якість рішень, які вони готують, і за кінцевий результат має бути істотним", - вважає він.

Ващенко також зазначив, що в нинішній системі відсутня горизонтальна взаємодія між міністерствами, і в 90% випадків міністерствам дуже важко проводити процедуру узгодження своїх ініціатив.

"Щоб нівелювати цю складність, міністр звертається до прем'єра чи віце-прем'єра, той дає доручення і тільки тоді починають ворушитися колеги... Тобто, горизонтальної взаємодії немає, все тільки через доручення... Це вимагає внесення змін і в регламент Кабінету міністрів, і взагалі в стиль управління", - сказав він.

За словами Ващенка, законодавчо не закріплені і критерії ефективності Кабміну, за якими суспільство і керівництво уряду могло б судити про його роботу. "І врешті-решт ми сьогодні, реформуючи органи влади і державну службу мають забезпечити чіткий розподіл політичних та адміністративних посад. І в запропонованому законі про Кабінет міністрів ми говоримо про необхідність введення посад державних секретарів як вищих державних службовців в тому чи іншому міністерстві. Тобто, міністри та їх заступники - це політики, які є продуктом коаліції і політичних домовленостей і які повинні забезпечити реалізацію завдань, визначених в коаліційній угод. Але механізм цієї реалізації - це апарат, на чолі якого повинен бути професійний державний службовець. Таких службовців потрібно призначати в внаслідок конкурсного відбору, а не квотного принципу чи політичних домовленостей. Закон про державну службу в новій редакції передбачає відповідні механізми і процедури", - сказав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини