RU

В Україні буде прийнято закон про державну мову, - Кравчук

21.09.2012, 12:04
В Україні буде прийнято закон про державну мову, - Кравчук - Фото
Леонід Кравчук
Перший президент України, голова Конституційної асамблеї при президенті Леонід Кравчук вважає, що в перспективі в Україні слід буде прийняти закон про державну мову.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Кравчук повідомив, що роботу над таким законопроектом вже наступного тижня почне робоча група під головуванням прем'єр-міністра Миколи Азарова.

Кравчук нагадав, що за дорученням президента Віктора Януковича Кабінет міністрів затвердив робочу групу для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні. "На наступному тижні прем'єр-міністр буде збирати перше засідання. Після цього, я так розумію, будуть створені дві підгрупи. Одна займатиметься безпосередньо внесенням змін до прийнятого закону, а друга - питаннями напрацювання програми розвитку української державної мови", - сказав він.

Кравчук роз'яснив, що друга підгрупа повинна займатися напрацюванням в принципі основ законодавства про застосування мов в Україні. "Я, наприклад, вважаю, що нам у перспективі треба прийняти ще два закони - закон про державну мову, її розвиток і застосування та закон про використання і застосуванні регіональних мов національних меншин. Це в перспективі", - підкреслив він.

Кравчук додав, що закон про державну мову є в багатьох державах. "Росія прийняла такий закон, хоча російській державній ніхто і ніщо не загрожує. Але це знак, база об'єднання держави на грунті державної мови. Можна сказати, що на наступному тижні робоча група приступить до роботи", - додав він.

Нагадаємо, раніше президент Янукович пообіцяв, що наріжним каменем гуманітарної політики влади залишається підтримка єдиної державної української мови. "Для того щоб державною мовою створювався новий культурний продукт, проводилися наукові дослідження, знімалися фільми держава буде втілювати програму всебічної підтримки української мови", - заявив він.

Досьє на Леоніда Кравчука
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини