RU

В Україні 12 вузів готові прийняти кримчан без ЗНО

21.06.2016, 17:36
В Україні 12 вузів готові прийняти кримчан без ЗНО - Фото
5c4fd6d8819d64854242ab22ff749a93.jpg
З 1 липня в семи містах України почнуть свою роботу освітні центри Крим-Україна, де кримські абітурієнти зможуть отримувати українську освіту без здачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Про це повідомляють  Крым. Реалии.

На навчання кримчан можуть прийняти: Придніпровська державна академія будівництва та архітектури, Запорізький національний університет, Чорноморський державний університет імені Петра Могили, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Національний університет Львівська політехніка, Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ Університет банківської справи, Херсонський державний університет, Херсонський національний технічний університет, Херсонська державна морська академія, Таврійський національний університет імені Вернадського (Київ), Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет.

"Щоб стати студентом українського вузу, кримському абітурієнту необхідно заповнити освітню декларацію, скласти іспит з історії України та української мови, а також вступний іспит до вузу", - відзначили в прес-службі Міносвіти.

На цьому етапі замість атестата про повну загальну середню освіту українського зразка, абітурієнт отримує довідку і позначку з усіх предметів - "атестований" (згідно з наданими даними з Криму). Далі протягом трьох місяців необхідно пройти атестацію з усіх предметів загальноосвітньої рівня, щоб отримати атестат українського зразка про повну загальну середню освіту та продовжити навчання у вузі

Перший іспит абітурієнти зможуть здавати 12 липня.

Завідуюча сектором переміщених вищих навчальних закладів Департаменту вищої освіти МОН України Світлана Кретович зазначила, в міністерстві не виключають можливості внесення змін, так як для України це перший досвід.

Для реєстрації, участі у Зовнішньому незалежному тестуванні і вступу до вищих навчальних закладів України абітурієнтам з окупованого Криму не потрібен паспорт громадянина України.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини