RU

В скандальний мовний проект подали 2600 поправок, - Геращенко

20.06.2012, 17:21
В скандальний мовний проект подали 2600 поправок, - Геращенко - Фото
Ірина Геращенко
Народні депутати пропонують подати до мовного законопроекту Колесніченка-Ківалова понад 2600 поправок. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook з засідання комітету Верховної Ради з питань культури написала депутат від НУНС Ірина Геращенко.

"Депутати пропонують внести в цей "шедевр" більше 2600 поправок. До речі, сам Колесніченко створив ще 50 поправок. Цікаво побачити, що ж він додав до свого "бездоганного" дітища? Прийшло дуже багато депутатів-авторів змін від НУНС і БЮТ. Від ПР - сам автор Колесніченко й Богословська. Колесніченко сказав, що вважає наше зібрання фарсом, і пішов із засідання, не захотів слухати думку експертів про свій опус. Даремно ", - зазначила Геращенко.

"Тут присутні Іван Дзюба, інші відомі авторитети в гуманітарній сфері. Але думка професіоналів, експертів авторів скандального законопроекту не цікавить. Експерти в один голос кричать, що це ніяка не імплементація Хартії про регіональні мови, а звичайне шахрайство, з підміною юридичних понять і лексичних термінів, мета якого одна - підрив статусу української мови як єдиної державної", - вважає вона.

Геращенко написала, що лідер кримських татар Мустафа Джемільов на засіданні назвав мовний законопроект загрозливим національній безпеці і територіальній цілісності країни. За словами Джемільова, в Криму 546 середніх шкіл, з них тільки сім українських, і 15 можна умовно вважати кримсько-татарськими, бо там є відповідні класи. У цих школах навчається всього 10% учнів. "Всі інші школи росіяни. Так як же потрібно захищати російську мову і від кого?", - пише нардеп.

"Подала голос пані Богословська, запитала пана Мустафу, які народи він, крім кримсько-татарського, вважає корінними в Україні. Мудрий сивочолий Мустафа спокійно відповів, що його бачення не відрізняється від загальноприйнятого: це ті народи, які проживають в Україні або пов'язані з Україною і ніде більше не мають сформованої державності ", - продовжує вона.

Голова правового комітету Сергій Міщенко, за словами Геращенка, заявив, що мовний закон - перший у практиці роботи комітету документ, який має стільки норм порушення Конституції.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада зі скандалом прийняла за основу мовний законопроект N9073, який розширює права російської мови. Його автори - представники Партії регіонів Вадим Колесніченко й Сергій Ківалов. Опозиція оскаржила результати голосування за мовний законопроект у Вищому адміністративному суді.

Досьє на Ірину Геращенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини