RU

В ЄС заговорили про переробку торгової угоди з Україною- WSJ

26.09.2014, 10:33
В ЄС заговорили про переробку торгової угоди з Україною- WSJ - Фото
dc373c8b6c8b38e32e6f2fb067b750e4.jpg
"Один з вищих чиновників ЄС відступив від клятви не допускати внесення змін до нещодавно ратифікованої торговельної угоди між цим блоком і Україною, - затверджує The Wall Street Journal. - Цей крок, ймовірно, посилить натиск Росії на Україну, хоча в четвер президент України запевняв, що двері до Європи як і раніше відкриті".

"Думаю, що тепер конструктивна робота над цими питаннями відповідає інтересам всіх, - сказав в інтерв'ю газеті голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. - Ми відкриті, ми конструктивні й прагматичні".

"Ці висловлювання знаменують, що Брюссель змінив тон: раніше він виключав будь-яку переробку угоди. 12 вересня ЄС і Порошенко вже домовилися відкласти виконання ключових розділів, що стосуються торгівлі, до 2016 року. Натомість Росія погодилася взяти назад загрозу про накладення широких обмежень на торгівлю з Україною", - пояснює газета.

"Але минулого тижня президент РФ Путін і його міністр економіки Улюкаєв прислали чиновникам ЄС листи, де застерігали, що Росія все ще може ввести відповідні заходи проти України за ратифікацію угоди", - йдеться в статті. В четвер Баррозу сказав: "Якщо українці, прислухаючись до тривог Росії, захочуть обговорити з нами деякі питання, то ми, звичайно, готові їх вислухати".

Але будь-які нові поступки можуть стати ще одним внутрішньополітичним ударом для  Порошенка, вважає газета. "Баррозу сказав, що в ході його періодичних бесід з Путіним було досягнуто "розуміння", що компроміс від 12 вересня відкривав простір і давав час для обговорення того, яким чином виконувати торговельну угоду, в тому числі з урахуванням деяких тривог Росії".

За матеріалами: inopressa.ru


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини