В ЄС розкритикували запуск е-декларування без сертифіката

15.08.2016, 12:08
В ЄС розкритикували запуск е-декларування без сертифіката - Фото
Фото: EPA

Головною умовою роботи системи електронного декларування, запуск якої відбувся в ніч на 15 серпня, є наявність сертифіката технічної безпеки. Про це написав у Twitter глава групи Єврокомісії по підтримці України Петер Вагнер.

"Представництво ЄС: сертифікат технічної безпеки для електронних декларацій є ключовою умовою!" - наголосив він.

Опівночі 15 серпня на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції був відкритий доступ до системи електронного декларування доходів і майна держслужбовців.

12 серпня 2016 року Держспецзв'язку відмовила в сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій. 13 серпня глава НАЗК Наталія Корчак заявила, що без атестата відповідності Держспецзв'язку система не запрацює. Глава служби Леонід Євдоченко сказав, що на нову експертизу потрібно "близько двох місяців", але вони "готові прискоритися". В результаті НАЗК залишило в силі рішення про запуск системи опівночі 15 серпня - незважаючи на відсутність атестату захисту інформації, який є необхідним відповідно до законодавства.

Правозахисники Transparency International заявили, що рішення НАЗК про запуск системи без сертифікації Держспецзв'язку фактично є дозволом на приховування реальних доходів. Через відсутність атестата захисту даних декларації неможливо буде використовувати як доказ у суді і, отже, притягти до відповідальності чиновників, що подали неправдиву інформацію.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского