RU

В ЄС критикують зовнішній тиск на Україну через асоціацію

28.08.2013, 13:36
В ЄС критикують зовнішній тиск на Україну через асоціацію - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)

Будь-який зовнішній тиск на Україну, пов'язаний з амбіцією України підписати Угоду про асоціацію з ЄС, є неприйнятним. Про це після зустрічі з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Андрієм Клюєвим заявив Європейський комісар з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Як повідомляє прес-служба представництва ЄС в Україні, Фюле наголосив: "Ми торкнулися недавніх подій в Україні і навколо неї. Я ще раз підкреслив позицію ЄС: будь-який зовнішній тиск на Україну... є неприйнятним".

"Сьогодні ми стаємо свідками активної позиції Росії з цих питань. З Москви лунали коментарі, що підписання Угоди про асоціацію, включаючи його розділ про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, спричинить неминучу жорсткість митних процедур для українських товарів, що ввозяться до Росії. Дозвольте мені нагадати, що угода про асоціацію не заважає Україні розвивати конструктивні відносини з Євразійським митним союзом, за умови, що ці відносини спираються на принципи СОТ і не суперечать принципам глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі між ЄС і Україною", - сказав він.

Коментуючи стурбованість Росії з приводу подальших правил походження товарів через кордон, Фюле зазначив, що товари ЄС, що експортуються в Україну згідно з умовами майбутньої зони вільної торгівлі, не отримуватимуть торгові преференції під час подальшого експорту з України до Росії.

"А тому підписання угоди про вільну торгівлю з третьою стороною, тобто з нами, не може використовуватися як виправдання для жорсткості митних процедур", - зазначив він.

"Дозвольте мені наголосити, що Угода про асоціацію не буде укладатися за рахунок відносин України з Росією чи іншими сусідами", - підсумував комісар з розширення та європейської політики сусідства.

Нагадаємо, в серпні радник президента Росії
Сергій Глазьєв попередив, що в разі підписання Києвом угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС Митний союз буде змушений посилити митний режим з Україною, і може вийти із зони вільної торгівлі з Україною: "У зв'язку з тим, що в листопаді очікується підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, де передбачається встановлення Україною режиму вільної торгівлі з ЄС, виникають ризики безмитного ввезення до нас європейських товарів під виглядом українських".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини